Kopumā RAKUS ārstējas 310 pacienti ar Covid-19. 40% slimnieku Covid-19 ir pamatdiagnoze, bet pārējiem blakus diagnoze.
"Šobrīd mēs ļoti daudz saskaramies ar pacientiem, kam Covid-19 ir blakus diagnoze," stāstīja Plaudis, norādot, ka diezgan daudzi tostarp ir gados veci cilvēki ar nopietnām blakus slimībām.
Atšķirībā no iepriekšējiem viļņiem, kad RAKUS koncentrējās uz specializēto gultu izveidi Covid-19 slimnieku ārstēšanai, šoreiz slimnīcā izveidoti izolatori, lai nodalītu Covid-19 pacientus visās stacionārās nodaļās. "Tā kā mēs esam šai situācijai gatavi. Jautājums ir par personāla pieejamību," teica RAKUS valdes loceklis.
Viņš norādīja, ka slimo arī mediķi, taču pagaidām RAKUS tiek galā. Slimnīcai ir arī plāns, kā pārorganizēt resursus, lai maksimāli daudz pacientu saņemtu medicīnisko palīdzību. Prioritāte ir neatliekamā medicīniskā palīdzība.
RAKUS turpina sniegt plānveida veselības aprūpes pakalpojumus. "Atsevišķās sfērās, protams, šie pakalpojumi ir ierobežoti, bet mēs neesam pārtraukuši plānveida pakalpojumu sniegšanu," teica Plaudis.
Viņš akcentēja vakcinācijas pret Covid-19 nozīmi. "Tas, kas bija ar iepriekšējo vīrusa deltas variantu, tieši ar omikrona paveidu izceļas īpaši spilgti. Patiešām šos plaušu bojājumus mēs redzam pacientiem, kas nav pabeiguši vakcināciju vai nav vakcinēti vispār," stāstīja Plaudis.