Panorāma

J. Pūce atgriezīsies Saeimā

Panorāma

Telefonsaruna ar Jāni Vitenbergu

Slima skolotāja dēļ Jelgavā slēdz deju centru

Ar Covid-19 slima skolotāja dēļ Jelgavā slēdz deju centru «Cukurfabrika»

Ar Covid-19 slima skolotāja dēļ piektdien, 13. novembrī, Jelgavā slēgts deju centrs “Cukurfabrika”. Deju pedagogam un diviem jauniešiem no mūsdienu deju kolektīva “Benefice” noteikta pašizolācija. Pašvaldībā saka – kolektīva vadītāja rīkojusies bezatbildīgi, jo par saslimušo skolotāju vajadzējis informēt uzreiz. 

Deju kolektīvā “Benefice”, kas mēģina deju centra “Cukurfabrika” telpās, ārkārtas situācijas laikā esot izveidota sistēma, ka bērnu vecāki vai arī pilngadīgie dejotāji paši atzīmē – drīkst vai nedrīkst piedalīties nodarbībās, proti, ir vienas mājsaimniecības, vienas bērnudārza grupiņas vai klases biedri.

Konkrētā nodarbība ilgusi stundu, un jaunieši gatavojuši dueta deju.

“Pasniedzējs strādāja ar diviem pieaugušiem cilvēkiem, kuriem ir 19 gadi, tātad tie vairs nav bērni, paši nes par sevi nosacīti atbildību,” norādīja deju kolektīva “Benefice” vadītāja Annika Andersone.

Par pozitīvo Covid-19 testa rezultātu deju skolotājs kolektīva vadītāju informējis trešdienas vakarā. Ceturtdien informēti abi jaunieši, ar kuriem skolotājs strādājis.

Vairāk norādījumu no Slimību profilakses un kontroles centra darbinieces, kas zvanījusi Annikai Andersonei, neesot bijis.

“Viņš pabeidza nodarbību ar šo duetu un devās ārā laukumā strādāt ar bērniem, un, tā kā šī nodarbība notika ārā, tad man nav jāsazinās ar pārējiem vecākiem, jo es tieši jautāju, viņa [SPKC darbiniece] teica – nē, tas nav nepieciešams, jo ārā šī slimība neizplatās, ņemot vērā, ka viņš informējis, ka strādājis ar mutes aizsegu, un  tikai šie divi jaunieši man ir jāinformē,” stāstīja Andersone.

Jelgavas pašvaldības aģentūras “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics gan uzskata, ka skolotājs un divi dejotāji – tā nav individuāla nodarbība, tāda nedrīkstēja notikt.

“Domāju, ka kolektīva vadītāja ir rīkojusies bezatbildīgi. Saprotot, ka nav bijusi uzreiz reakcija, kā telpu dezinfekcija, jo pasniedzējs ir pārģērbies iekštelpā, koplietošanas telpā, pasniedzis vienā no telpām, tāpēc viss ir novēlots, tāpēc bija jāreaģē, jo mēs nezinām, kā tas var izpausties,” sacīja Buškevics.

Viņš norādīja – deju kolektīva vadītājai vajadzēja pašvaldību informēt par radušos situāciju jau trešdienas vakarā, lai centru varētu slēgt operatīvāk.

“Viss jau ir reglamentēts un pateikts, kādai jābūt kārtībai; kolektīva vadītājs neievēro, ir jābūt paskaidrojumam, pēc šī paskaidrojuma mēs arī veiksim konkrētas darbības,” solīja Buškevics.

Andersone savukārt sola iesniegt visus paskaidrojumus, “ko man vadība liek, to es daru, bet es tiešām varu teikt, ka es neesmu instruēta, līdz šim brīdim man nav bijis neviens dokuments vai e-pasts, kā man kā skolotājai, nevis iestādes vadītājai, ir jārīkojas šādos gadījumos”.

Šobrīd deju centrs “Cukurfabrika” slēgts līdz 23. novembrim un tajā nenotiek arī individuālās deju nodarbības.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt