Aprūpes centrā «Rūja» pēc pirmās vakcīnas Covid-19 pozitīvs tests – 33 klientiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts sociālās aprūpes centrā (SAC) "Rūja" pēc pirmās vakcīnas Covid-19 pozitīvs tests konstatēts 33 klientiem, aģentūrai LETA pastāstīja SAC "Zemgale" direktors Kristaps Keišs, kura pakļautībā ir arī "Rūjas" filiāle.

Viņš uzsvēra, ka visi klienti jūtas labi un nevienam no viņiem nav slimības simptomu. Turklāt saslimstība konstatēta tikai vienā korpusā.

""Rūjā" ir vakcinēti 94% klientu, būtībā nav vakcinēti vien tie cilvēki, kuriem ģimenes ārsts bija rekomendējis to šajā brīdī nedarīt. Vakcinēti arī 100 centra darbinieki, tajā skaitā trīs no viņiem ir saņēmuši jau abas vakcīnas. Otrā pote paredzēta 24. aprīlī," informēja Keišs.

Viņš piebilda, ka Covid-19 pozitīvajiem klientiem tiks atkārtoti veikti testi, lai pārliecinātos, vai nav kāda kļūda, jo visi seniori jūtas veseli un ir neizpratnē par to, kādēļ testi ir pozitīvi.

Keišs uzsvēra, ka laikā kopš sākusies vakcinācija, sociālās aprūpes centra filiālēs situācija ar Covid-19 saslimšanu ir stabilizējusies. "Ir viens līdz divi gadījumi, kad brīvdienās saslimst tie darbinieki, kuri nav vakcinējušies. Darbiniekiem, ierodoties darbā, tiek veikts tests, ja tas ir pozitīvs, tad viņi dodas mājās un sazinās ar ģimenes ārstu," sacīja vadītājs, piebilstot, ka testēšana pasargā no slimības plašiem uzliesmojumiem.

Keišs sacīja, ka informāciju par papildu izmeklējumiem no laboratorijas varētu saņemt šonedēļ.

Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Rūjienas novadā pašlaik ir 48 cilvēki.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar SPKC datiem, pagājušajā ceturtdienā Rūjienas novadā atklāti 25 Covid-19 gadījumi. Vienlaikus pašvaldība ir ar vienu augstākajiem 14 dienu saslimušo skaitiem uz 100 000 iedzīvotāju, tomēr novadā arī ir relatīvi neliels iedzīvotāju skaits, kas var veicināt straujāku saslimstības rādītāja pieaugumu.

Tāpat novadā arī atrodas pašvaldības sociālās aprūpes centrs "Lode". Labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") trešdien atklāja, ka šajā aprūpes centrā veiktie dažāda veida testi uzrādījuši pretrunīgus rezultātus. Ministres ieskatā, centrā potenciāli tika atklāti viltus pozitīvi Covid-19 gadījumi.

Petraviča skaidroja, ka "Lodē" 18. martā tika nodoti 86 polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testi, no kuriem piecos gadījumos atklāts Covid-19, tomēr vēlāk veiktie eksprestesti uzrādīja, ka neviens nebija Covid-19 pozitīvs, turklāt līdzīgs rezultāts atkal uzrādīts PĶR testos.

SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs šajā sakarā iepriekš skaidroja, ka šie gadījumi joprojām tiek pieskaitīti statistikai, līdz tiks galēji secināts, kurš no veiktajiem testiem uzrādījis nepareizu rezultātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti