Pašreizējais virslīgas formāts ir noteikts pēc turnīrā iesaistīto komandu vēlmēm, ko nosaka dažādi aspekti, tostarp finanses, pastāstīja Latvijas Handbola federācijas (LHF) valdes loceklis Edgars Dāvidsons. Savukārt LHF ģenerālsekretārs Rolands Ābols piebilda, ka skatījums uz handbola attīstību ir visai sporta veida saimei kopējs jautājums, nevis tikai federācijas lieta.
Jaunizveidotā LHF valde finanšu situāciju handbolā dēvē par kritisku. Latvijas lielklubs "Tenax Dobele" spēlētājiem nevar atļauties maksāt, bet uzsver citus bonusus.
"Izglītība, dzīvošana, turpat ir zāle, treniņu process. Savā ziņā daudz kas no pašiem puišiem atkarīgs, cik viņi ir gatavi iet un trenēties. Iespējas ir," teica ZRHK "Dobeles Tenax" menedžeris Arvis Juzups. "Ir treneris un spēlētājs [Ņikita] Pančenko, kurš arī ir gatavs papildus darboties ar jauniešiem."
Līdz ar valsts aizsardzības dienesta atjaunošanu lielas iespējas handbolistiem var sniegt ASK komanda – tās plāns ir atjaunot profesionālu klubu, kur spēlētāji saņemtu arī dienēšanas algu.
"Jautājums ir viņiem, vai [jaunie spēlētāji] gribēs pavadīt gadu armijā, vai labāk trīs mēnešus pamatapmācībā, un beigās viņi var trenēties pilnvērtīgi divas reizes dienā," HK "ASK Zemessardze/RSU" skatījumu atklāja komandas spēlējošais treneris Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs.
Latvijas un Baltijas čempione "Tenax Dobele" jaunajā sezonā centīsies aizstāvēt abus titulus, tāpat dobelniekiem mērķis ir beidzot pārvarēt trešo kārtu Eiropas kausa izcīņā.