«airBaltic» nākamnedēļ veiks repatriācijas reisu no Oslo

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" pēc Ārlietu ministrijas (ĀM) pieprasījuma un ar Satiksmes ministrijas atļauju nākamtrešdien, 22. aprīlī, izpildīs speciālo reisu no Rīgas uz Oslo, kā arī atpakaļ. Ar katru no šiem reisiem vienā virzienā būs iespējams atceļot līdz 140 pasažieriem, informēja aviokompānijā.

Rezervēt biļetes šiem lidojumiem ir iespējams, zvanot uz "airBaltic" zvanu centru pa īpaši izveidotu tālruni 67207771. "airBaltic" lūdz ņemt vērā, ka, veicot rezervāciju pa telefonu, pasažieriem būs nepieciešams sniegt un apstiprināt savu pases informāciju. Ja vēlas ceļot no Rīgas, jābūt atļaujai iebraukt attiecīgajā valstī. "airBaltic" lūdz pirms sazināšanās ar aviokompāniju konsultēties ar atbildīgajām iestādēm par tiesībām ceļot.

"airBaltic" aicina visus ielidojošos pasažierus ar saslimšanas simptomiem vērsties pie mediķiem starptautiskās lidostas Rīga E un C atlidošanas sektorā pirms bagāžas saņemšanas. Pasažieriem, kas ierodas no vīrusa skartajām teritorijām, jāievēro obligāta pašizolācija 14 dienas.

Lidsabiedrībā atgādināja, ka Latvijas valdība nolēma pagarināt drošības pasākumu periodu, tostarp ceļošanas ierobežojumus un starptautisko pasažieru pārvadājumu apturēšanu, lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību. Visi "airBaltic" iepriekš plānotie pasažieru pārvadājumi uz laiku līdz 2020. gada 12. maijam ir apturēti, ieskaitot lidojumus no Igaunijas un Lietuvas.

Ar pasažieriem, kuru biļešu rezervācijas ietekmēs šīs izmaiņas, lidsabiedrība "airBaltic" sazināsies personīgi, nosūtot e-pastu un piedāvājot ceļošanas alternatīvas. "airBaltic" klientu apkalpošana turpina saņemt lielāku zvanu un ziņojumu apjomu, tādēļ lidsabiedrība iesaka sazināties ar "airBaltic" tikai tad, ja lidojums bija plānots tuvākajās dienās.

Šobrīd "airBaltic" turpina piedāvāt tās klientiem čarterlidojumus un kravu lidojumus, kurus iespējams pieteikt uzņēmuma mājaslapā.

KONTEKSTS:

ĀM kopš 17. marta pavisam organizēja 21 repatriācijas avioreisu, ar ko Latvijā atgriezās 2276 cilvēki. Taču krietni lielāks skaits atgriezās pa citiem ceļiem, tostarp ar prāmjiem no Vācijas un Skandināvijas, kā arī caur kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju. Vairums Latvijas ceļotāju, kuri vēlējās no ārzemēm atgriezties dzimtenē, to ir izdarījuši. Tādēļ ĀM martā izbeidza rīkot papildu repatriācijas avioreisus.

Taču dažādās tālās un eksotiskās vietās vēl "iesprūduši" vairāki Latvijas valstspiederīgie. Tādēļ plānoti vēl astoņi jauni repatriācijas reisi - katru nedēļu pa diviem. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") iepriekš atzina, ka neatliekama ir 312 Latvijas valstspiederīgo repatriācija.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti