Labrīt

Cēsu rajona laikraksts ''Padomju Druva'' - aktīvs Atmodas procesu veicināšanā

Labrīt

Reģionālie mediji ir svarīgi, bet šobrīd tiem klājas grūti. Vērtē Sigita Roķe

Rinkēvičs: Repatriācijas reisi ir saskaņoti ar veselības aprūpes sistēmas prasībām

Ārlietu ministrs: 312 Latvijas valstspiederīgo repatriācija – neatliekama

Steidzama atgriešanās Latvijā ir nepieciešama 312 valstspiederīgajiem, to telefonintervijā Latvijas Radio atzina Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Komentējot trešdien, 15. aprīlī, atsāktos repatriācijas reisus, ārlietu ministrs sacīja, ka ārpus Latvijas uzturas vairāki tūkstoši valstspiederīgo, taču neatliekama repatriācija nepieciešama 312 cilvēkiem, kuri jau sen vēlējušies atgriezties Latvijā.

Tostarp Indijā ir 40 cilvēki, kuriem ir grūtības izbraukt no šīs valsts saistībā ar Indijā noteiktajiem pārvietošanās ierobežojumiem,

kā arī Eiropas Savienībā noteikto dažādo atļauju dēļ. Tāpat sarežģīta situācija ir Latvijas valstspiederīgajiem Jaunzēlandē, kā arī vairākās Latīņamerikas valstīs. Daļa problemātisko situāciju ir atrisināta.

Ārlietu ministrs norādīja, ka pašlaik ir izsludināti astoņi repatriācijas reisi no Amsterdamas un Frankfurtes, tāpat būs čārterreisi, kam atļauju devusi Satiksmes ministrija. Plānoti divi repatriācijas reisi nedēļā.

Par repatriācijas reisiem valsts neko nemaksā – lidojumu apmaksā paši cilvēki, kam nodrošināta iespēja atgriezties.

Rinkēvičs klāstīja, ka ir cilvēki, kuri apņēmušies Latvijā atgriezties pašu spēkiem, bet trešā grupa ir tie, kas ārzemēs nedaudz vēl var uzturēties, klāstīja ministrs. Pēc viņa teiktā, sāk parādīties tādi cilvēki, kas ārzemēs nevar uzturēties dažādu sociālekonomisku apsvērumu dēļ. Vienīgā vieta, kur nav Latvijas valstspiederīgo, ir Antarktīda, kas gan nav valsts.

KONTEKSTS:

Līdz 12. maijam Latvijā saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu. Tostarp ir atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti