Uzbrukums jaunietim ar Ukrainas karogu: bijusī policiste pārsūdzējusi par bezdarbību piemēroto naudas sodu

Rīgas rajona tiesā Jūrmalā ir saņemta bijušās policistes Anastasijas Cvirko aizstāves apelācijas sūdzība par tiesas spriedumu, ar kuru viņai par bezdarbību saistībā ar uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu piespriests naudas sods 9300 eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tagad lieta būs jāskata Rīgas apgabaltiesā.

Cvirko tika sodīta par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu. Viņa kā valsts amatpersona ar šo rīcību diskreditēja policiju kā valsts pārvaldes institūciju, grāva tās reputāciju un apdraudēja kriminālprocesa atklāšanu un izmeklēšanu, uzskatīja prokuratūra.

Rīgas rajona tiesas tiesnese Ingrīda Bite norāda, ka tiesa konstatēja, ka Cvirko rīcības dēļ tika ietekmēts Valsts policijas darbs, kurai ir jāatklāj un jānovērš noziedzīgs nodarījums. Turklāt apsūdzētās rīcības rezultātā tika traucēta un apdraudēta cita kriminālprocesa izmeklēšana, atklāšana un novešana līdz taisnīgam krimināltiesisko attiecību noregulējumam, tajā skaitā tika nodarīts tiesību aizskārums cietušajam Vladislavam Senevičam.

Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma neatņemama un obligāta objektīvās puses pazīme ir būtisks kaitējums. Lietā tika iegūti neapstrīdami, ticami un pietiekami pierādījumi par apsūdzībā inkriminēto būtisko kaitējumu.

Ir pierādīts tiešs cēloniskais sakars starp apsūdzētajai Cvirko inkriminēto valsts amatpersonas bezdarbību un būtiska kaitējuma radīšanu.

Reizē ar galīgo nolēmumu tiesa pieņēma blakus lēmumu pret Valēriju Lazarevu par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu.

Apsūdzības uzturētāja prasību piemērot Cvirko probācijas uzraudzību uz vienu gadu un sešiem mēnešiem tiesa noraidīja, jo šādai prasībai tiesas ieskatā nebija likumīga pamata.

Patlaban tiesā atrodas arī lieta, kurā Lazarevs apsūdzēts par minēto uzbrukumu. Šo lietu Rīgas apgabaltiesa skatīs 2024. gada 20. februārī plkst. 10.

KONTEKSTS:

2022. gada maijā Rīgā notika pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā, pēc Valsts policijas aplēsēm, bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku. Vēlāk tika atklāts, ka pēc pasākuma kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kam uz pleciem bija Ukrainas karogs.

Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja. Varmākam piemēroja 200 piespiedu darba stundas. Viņš samaksāja visu prasīto morālo kompensāciju, bet cietušā advokāts uzsvēra, ka tikai reāls cietumsods mainīs izpratni par šādiem noziegumiem, un prokurores lēmumu pārsūdzēja. Vēlāk attiecīgais prokurora priekšraksts par sodu – 200 stundām sabiedriski derīgā darbā – tika atcelts un kriminālprocess atjaunots.

Turklāt vīrieša dzīvesbiedre bija policiste, kura incidenta laikā bija klāt, bet neko nedarīja. Turklāt viņa neziņoja par sava dzīvesbiedra uzbrukumu un vēlāk policistiem neatklāja arī vīrieša atrašanās vietu, kā arī sniedza apzināti nepatiesu informāciju.

Policiste no dienesta tika atvaļināta, un Iekšējās drošības birojs (IDB) sāka kriminālprocesu par iespējamu policistes bezdarbību.

Šī gada oktobrī tiesa sievietei par bezdarbību piesprieda 9300 eiro naudas sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti