Par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu – 200 piespiedu darba stundas 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vīrietim, kurš pie Uzvaras parka uzbrucis jaunietim ar Ukrainas karogu, piemērotas 200 piespiedu darba stundas, informēja prokuratūra. 

Vīrietis saukts pie atbildības par miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. 9. jūnijā viņš arī ir atlīdzinājis cietušajam viņa pieteikto mantiskā un morālā kaitējuma kompensāciju pilnā apmērā jeb 6034,55 eiro. 

22. maijā apsūdzētajam (tobrīd aizdomās turētajam) tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, jo bija bažas, ka persona var traucēt pirmstiesas kriminālprocesu un izvairīsies no tā. Pēc tam, kad kriminālprocesā tika iegūts tāds pierādījumu kopums, lai to varētu nosūtīt prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, drošības līdzeklis mainīts uz citu, ar brīvības atņemšanu nesaistītu. 

Uzbrukums jaunietim nav kvalificēts kā noziegums, kas vērsts uz nacionālā vai jebkāda cita naida vai nesaticības izraisīšanu, jo apsūdzētais nav vērsies pret jaunieti kā konkrētai nacionalitātei, etniskai grupai vai rasei piederīgu personu, bet gan tādēļ, ka personisku un huligānisku motīvu dēļ viņam radās nodoms apdraudēt cietušā mieru, ierobežot viņa pārvietošanos, prettiesiski noteikt viņa rīcību, nobiedēt viņu un nodarīt viņam miesas bojājumus. 

14. jūnijā Rīgas Pārdaugavas prokuratūras prokurore pabeidza kriminālprocesu, sastādot prokurora priekšrakstu par sodu, ar kuru apsūdzētais atzīts par vainīgu un sodīts ar 200 sabiedriskā darba stundām. 

Jau izskanējis, ka blakus uzbrucējam automašīnā esot bijusi policijas darbiniece. Policijā par notikušo sākta dienesta pārbaude.

Tā kā prokurore, iepazīstoties ar lietas materiāliem, konstatēja cita noziedzīga nodarījuma pazīmes, bet šajā daļā kriminālprocess netika izmeklēts, tad 9. jūnijā kriminālprocess tika sadalīts un uzsākts jauns kriminālprocess par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, un ja ar to radīts būtisks kaitējums. 

Šis kriminālprocess izmeklēšanai nodots Iekšējās drošības birojam, bet tās uzraudzība – Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai.

KONTEKSTS:

Piektdienas, 20. maija, vakarā Rīgā notika pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Gājiena noslēgumā dalībnieki sapulcējās Sakuras dārzā Uzvaras parkā, kurā tika dziedātas dziesmas un teiktas runas. Pasākums noslēdzās ar pasākuma vadītāju uzrunām un skaļām ovācijām, noslēgumā dziedot "Saule, pērkons, Daugava".

Vēlāk tika atklāts, ka pēc pasākuma kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti