Panorāma

Lietavas aizskalojušas tiltu un applūdinājušas laukus

Panorāma

Panorāma

Sāpju nauda samaksāta, sitējam prasa cietumsodu

Pārsūdzēs sodu par jaunieša piekaušanu Ukrainas karoga dēļ – sitējam prasīs cietumsodu

Tas nebija vienkārši huligānisms! Un skolnieka piekaušana par Ukrainas karogu plecos nevar beigties ar atvainošanos tukšā prokurora kabinetā un sabiedrisko darbu. Tā uzskata gan pats piekautais jaunietis, gan viņa advokāts. Tādēļ viņi pārsūdzēs Rīgas Pārdaugavas prokuratūras prokurores Ivetas Rudzītes priekšrakstu par sodu, ar kuru huligānam piespriestas 200 stundas sabiedriskā darba. Tikai reāls cietumsods, pēc jaunieša aizstāvja domām, tiešām nozīmētu, ka Latvijā ir nulles iecietība pret naida noziegumiem.

Piekautais skolnieks telefonsarunā ar advokātu dod zaļo gaismu prokurores lēmuma pārsūdzēšanai. Viņus nepārliecina prokurores argumenti, ka vīrietis uzbruka personisku un huligānisku motīvu dēļ.

"Apsūdzētais, nodarot miesas bojājumus cietušajam, nav vērsies kā pret rasi vai nacionālo piederību, bet vienkārši, huligānisku motīvu vadīts, vēlējies nodarīt cietušajam miesas bojājumus," sacīja prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Uzdot jautājumu, kas prokurorei liek tā domāt, nav iespējams, jo Rudzītei šodien brīvdiena ģimenes apstākļu dēļ. Piekautais skolnieks jau teica, ka sists tikai tādēļ, ka viņam ap pleciem bija Ukrainas karogs. "Visa konflikta situācija uzradās karoga dēļ. Es viennozīmīgi domāju – naida kurināta vardarbība," iepriekš sacīja jaunietis.

"Mums visiem ir skaidrs, kas tur ir noticis. Mums apsola nulles toleranci, tā vietā nenormālākā ātrumā personu atbrīvo no apcietinājuma, steigā pabeidz pirmstiesas kriminālprocesu," vērtēja advokāts Egons Rusanovs.

Vēl viens no prokurores argumentiem esot tas, ka vainīgais nožēlojot izdarīto, viņam ir kauns un viņš atvainojas. "Atvainojas prokurora kabinetā. Tas ir izsmiekls. Un to ņem par pilnu? Un tas ir atbildību mīkstinošs apstāklis?" vaicāja piekautā jaunieša advokāts.

Pašam piekautajam sitējs nav atvainojies. Bet viņš samaksājis visu prasīto morālo kompensāciju – vairāk nekā 6000 eiro.

Tas arī esot neraksturīgi, jo prasītā kompensācija ir liela. Tiesa varētu piespriest maksāt mazāku summu. Tāpēc rodoties sajūta, ka visi šo lietu grib ātrāk izbeigt. Rusanovs sacīja, ka vienalga neatkāpsies no prasītā – reāla cietumsoda.

"Tādu sodu, kas būtu preventīvs, atbaidītu citus tā rīkoties. Tam nav jābūt ilgstošam sodam, kaut vai īsam, mēneši, bet reālam, lai līdzīgas personas saprastu, ka tā nevar rīkoties Latvijas Republikas teritorijā. Un, ja viņiem nepatīk, viņi var braukt prom," norādīja Rusanovs.

Latvijas Televīzija viedokli par šo lietu lūdza arī ģenerālprokuroram Jurim Stukānam, bet viņš skaidroja, ka pagaidām atturēsies no komentāriem. Tieši viņam gan būs jāskata arī pārsūdzība par šo prokurores lēmumu. Tikmēr paralēli izdalīts cits kriminālprocess par sitēja dzīvesbiedres – policistes atbildību.

"Procesa virzītājs – prokurore – saskatīja citas personas noziedzīga nodarījuma pazīmes un šo kriminālprocesu nosūtīja Iekšējās drošības birojam izmeklēšanai," norādīja prokuratūras pārstāve.

Ja pierādīs, ka policiste piedalījās sitēja auto un paša slēpšanā, viņai tas var maksāt amatu.

KONTEKSTS:

Piektdienas, 20. maija, vakarā Rīgā notika pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Gājiena noslēgumā dalībnieki sapulcējās Sakuras dārzā Uzvaras parkā, kurā tika dziedātas dziesmas un teiktas runas. Pasākums noslēdzās ar pasākuma vadītāju uzrunām un skaļām ovācijām, noslēgumā dziedot "Saule, pērkons, Daugava".

Vēlāk tika atklāts, ka pēc pasākuma kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt