Panorāma

Atsevišķos ceļu posmos šogad būvdarbus nesāks

Panorāma

Panorāma

Beidzies pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma"

Gājiens pret padomju mantojumu noslēdzies bez īpašiem starpgadījumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Piektdienas vakarā pirms plkst.21 Rīgā noslēdzās pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Gājiena noslēgumā dalībnieki sapulcējās sakuru dārzā Uzvaras parkā, kurā dziedātas dziesmas un teiktas runas.

Pasākums Uzvaras parkā noslēdzās ar pasākumu vadītāju uzrunām un skaļām ovācijām, noslēgumā nodziedot mūžībā aizgājušā komponista Mārtiņa Brauna dziesmu "Saule, pērkons, Daugava".

Gājiens ap plkst.18 pie Brīvības pieminekļa tika atklāts, nodziedot Latvijas himnu. Uz gājienu bija pulcējušies pārsvarā vidēja vecuma ļaudis, bija redzami arī jaunieši un bērni. Daudziem līdzi bija Latvijas karogi, pa retam kādam bija arī Ukrainas karogs.

Gājiens izstiepās vairāk nekā kilometra garumā – kad tā pirmās rindas jau tuvojās galamērķim, pēdējie dalībnieki vēl atradās netālu no Rīgas domes, novēroja aģentūra LETA.

Gājienu uzraudzīja vairāki simti policistu. Valsts drošības dienests iepriekš atzina, ka provokāciju riskus šajā patriotiski noskaņoto Latvijas iedzīvotāju gājienā pilnībā izslēgt nevar.

Kopumā pasākums aizritēja mierīgā gaisotnē, lai arī atsevišķi konflikti bija. Kā informēja Valsts policija, jau pirmās stundas laikā saistībā ar Rīgā notiekošo patriotu gājienu bija aizturētas trīs personas, no kurām viena centusies stāties gājienam ceļā, lai to nepieļautu. Kā informēja policija, aizturētā persona bija nogūlusies gājiena maršrutā uz ielas tuvāk Uzvaras parkam.

Otra persona aizturēta par sīko huligānismu, no sabiedriskā transporta gājiena dalībniekiem rādot nepiedienīgus žestus un izsaucot saukļus, savukārt trešā – par to, ka no sabiedriskā transporta gājiena dalībniekiem telefonā rādīja Krievijas karogu.

Kopumā Valsts policijas informācija liecina, ka gājiena laikā ir aizturētas 8 personas, ziņoja Latvijas Televīzija.

Pēc gājiena nonākšanas Uzvaras parkā pasākums lielā mērā noritēja mierīgi un nekādi lieli ekscesi nebija vērojami, novēroja aģentūra LETA. Cilvēki bija noskaņoti emocionāli un pasākumu vadītāju uzrunas pavadīja ar skaļiem aplausiem un saucieniem.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks par gājienu
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

Arī Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks Latvijas Radio norādīja, ka gājiens no Brīvības pieminekļa uz Pārdaugavu aizritējis mierīgi. Viņš izteica pateicību gājiena dalībniekiem par korekti aizvadīto sarīkojumu patriotiskās noskaņās.

Gājienu "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" noorganizējuši patriotiski noskaņoti Latvijas iedzīvotāji, pamatā lai paustu atbalstu padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti