Dienas ziņas

Konservatīvo saraksta līderi – līdzšinējie politiķi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atjauno procesu par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu

Atjauno kriminālprocesu lietā par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Atjaunots kriminālprocess lietā par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu, kurā apsūdzētajam piesprieda sabiedriskos darbus.

Jau vēstīts, ka kāds vīrietis jaunietim, kurš Āgenskalnā atgriezās no koncerta ar Ukrainas karogu uz pleciem, pieprasīja noņem "fašistisko lupatu" un iesita. Vēlāk vīrietis noslēpās pats un maskēja arī savu auto. Prokurors vīrietim piemēroja sodu – 200 stundām sabiedriski derīgā darbā. Tagad šis lēmums atcelts un atjaunots kriminālprocess.

Ģenerālprokuratūra informēja, ka atceļ prokurora priekšrakstu par sodu tā dēvētajā Ukrainas karoga lietā. Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā, pamatojoties uz cietušā pārstāvja – zvērināta advokāta Egona Rusanova sūdzību –, veikta pārbaude krimināllietā, kurā kāds vīrietis atzīts par vainīgu un sodīts ar sabiedrisko darbu uz 200 stundām par miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, kuram uz pleciem bija aplikts Ukrainas karogs. 

Pārbaudes gaitā secināts, ka apstrīdētais prokurora priekšraksts par sodu ir atceļams kā nepamatots un pirmstiesas kriminālprocess ir atjaunojams,

jo priekšraksts pieņemts, neizvērtējot un neaplūkojot visus kriminālprocesa laikā iegūtos faktus, palīgfaktus un ziņas par faktiem, kas tieši attiecas uz noziedzīgā nodarījuma pareizu juridisko kvalifikāciju, atbildību mīkstinošiem un pastiprinošiem apstākļiem to kopumā un savstarpējā sakarībā.

"Neapšaubāmi, lemjot par noziedzīga nodarījuma kvalifikāciju, rūpīgi jāizvērtē izdarītā objektīvās pazīmes, kā arī vainīgā nodoma saturs, izdarītās darbības motīvi un mērķi, kā arī, kvalificējot noziedzīgu nodarījumu, huligāniskās darbības jānorobežo no citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Atceļot apstrīdēto prokurora priekšrakstu par sodu, konstatēts, ka apsūdzētā izteikumu saturs analizējams arī iespējamā etniskā, nacionālā naida un nesaticības izraisīšanas, kā arī rupjas Krievijas Federācijas bruņoto spēku veikto noziegumu pret mieru un kara noziegumu Ukrainā noniecināšanas kontekstā," paziņojumā medijiem norādīja prokuratūra.

Atjaunotais pirmstiesas kriminālprocess nodots Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai, kuras virsprokuroram uzdots organizēt tā turpināšanu.

Arī cietušā jaunieša advokāts Egons Rusanovs sociālajā tīklā "Facebook" informēja, ka Ģenerālprokuratūra vēstulē viņu informējusi par to, ka 14. jūnijā prokurora priekšraksts par sodu "uzbrukuma zēnam ar Ukrainas karogu lietā" atcelts kā nepamatots. "Būs jāvērtē naida noziegumu esamība V.L. rīcībā," norādīja Rusanovs.

Intervijā Latvijas Televīzijai viņš sacīja, ka vainīgajam būtu jāpiespriež reāls cietumsods. Advokāts uzsvēra – informatīvā telpa ir tik piesātināta, ka cilvēks nevar nezināt, ko Krievija dara Ukrainā. Un, ja zina un atbalsta, priecājas, – tad par to jāsoda.

"Sodam jābūt vismaz dažiem mēnešiem, kuros, iespējams vainīgā persona varētu reflektēt par nodarīto," uzsvēra Rusanovs. Viņš piebilda, ka tam būtu arī preventīvs raksturs, kas motivētu atturēties no šādu noziegumu izdarīšanas. Rusanovs uzskata, ka Latvijā ir daudz cilvēku, kas varētu paveikt šādus noziegumus.

KONTEKSTS:

Maijā Rīgā notika pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku. Vēlāk tika atklāts, ka pēc pasākuma kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja. Tika ziņots, ka vīrieša dzīvesbiedre ir policiste, kura incidenta laikā bija klāt, bet neko nedarīja.

Pēcāk vīrietim piemēroja 200 piespiedu darba stundas. Viņš ir samaksājis visu prasīto morālo kompensāciju, bet cietušā advokāts uzsvēris, ka tikai reāls cietumsods mainīs izpratni par šādiem noziegumiem un prokurores lēmumu pārsūdzējis. Savukārt vīrieša dzīvesbiedre policiste atlaista no darba – Iekšējās drošības birojs kriminālprocesā izmeklē iespējamu policistes bezdarbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti