Vācijas konstitucionālā tiesa atzīst Covid-19 ierobežojumu likumību

Vācijas Federālā konstitucionālā tiesa atzinusi, ka varas iestādēm ir tiesības noteikt stingrus Covid-19 pandēmijas ierobežošanas pasākumus. Prasību tiesā iesniedzis kāds Bavārijas iedzīvotājs.

Vācijas raidorganizācija “Deutche Welle” ziņoja, ka prasības iesniedzēju neapmierināja varas iestāžu noteiktie aizliegumi piedalīties demonstrācijās, pulcēties un tikties ar draugiem un vecākiem. Viņš arī norādīja, ka ierobežojošie pasākumi negatīvi ietekmē valsts ekonomiku un uzņēmumu darbību.

Savukārt tiesneši sākotnējā lēmumā norādīja, ka ir pieļaujami personas brīvības pagaidu ierobežojumi, lai maksimāli aizsargātu cilvēku veselību un dzīvību. To valstij ir pienākums darīt saskaņā ar konstitūciju.

Tiesneši norādīja, ka aizliegumi ir uz laiku un to atcelšanas gadījumā palielināsies infekcijas izplatīšanās risks un veselības aizsardzības iestāžu noslodze. Tas rada tiešus draudus cilvēku dzīvībai. 

Žurnālisti informēja, ka arī iepriekš vairākas līdzīgas sūdzības valstī tika noraidītas. 

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti