Somijā un Igaunijā mīkstina ierobežojumus izklaides pasākumiem

Somijā un Igaunijā no 1. augusta tiks mīkstināti Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie izklaides vietu un pasākumu apmeklējumu ierobežojumi. Somijas valdība arī vairs nepieprasa cilvēkiem strādāt attālināti.

Somijā jau no 1. jūlija tika atļauti brīvdabas pasākumi, kuros pulcējas vairāk nekā 500 apmeklētāju, un no 1. augusta šis ierobežojums netiks attiecināts arī uz iekštelpu pasākumiem. Tomēr mediķi aicina cilvēkus būt piesardzīgiem, ievērot profilakses pasākumus un sociālās distancēšanās noteikumus.

Somijā katru dienu tiek apstiprināti apmēram 10 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi un vīrusa izplatīšanās risks joprojām pastāv.

Tikmēr Igaunijas valdība nolēmusi, ka no 1. augusta kinoteātros, naktsklubos, spēļu zālēs un citās izklaides vietās, kā arī brīvdabas interešu izglītības, sporta un aktīva dzīvesveida veicināšanas nodarbībās un treniņos varēs piedalīties vairāk nekā 100 cilvēki. Tomēr pakalpojumu sniedzējiem un pasākumu rīkotājiem arī turpmāk būs jānodrošina, lai telpu vai pasākumu norises vietu noslodze nepārsniedz 50% un tiek ievērotas prasības par distancēšanos un dezinfekcijas līdzekļu pieejamību.

Igaunijā aizvien saglabāsies arī sporta sacensību un publisko pasākumu dalībnieku skaita ierobežojumi. 

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti