Putins nosaucis ukraiņus par «lielgabalu gaļu»

Genocīdu pret ukraiņu tautu īstenojošās Krievijas valsts līderis Vladimirs Putins piektdien nosaucis ukraiņus par "lielgabalu gaļu", ko izmanto Rietumi, lai vājinātu Krieviju.

"Daudzu gadu garumā Rietumi bezkaunīgi izpumpēja un ekspluatēja Ukrainas resursus, atbalstīja genocīdu un teroru Donbasā, faktiski pārvērta šo valsti par koloniju un šobrīd ciniski izmanto Ukrainas tautu kā lielgabalu gaļu, kā tarānu pret Krieviju, turpinot apgādāt Ukrainu ar ieročiem un munīciju, sūtot algotņus, grūžot Ukrainu pa pašnāvniecisku ceļu," apgalvo Putins, kurš uzrunāja Šanhajas sadarbības organizācijas un NVS valstu aizsardzības resoru vadītājus.

Putins paziņoja, ka ASV un amerikāņu sabiedrotie liek uzsvaru uz spēku. "Viņi faktiski ir sagrāvuši desmitgadēm veidoto stratēģiskās stabilitātes arhitektūru, agresīvi paplašina NATO ekspansijas ģeogrāfiju," teica Putins, kurš veicis iebrukumu Gruzijā, okupējis Krimu un tagad jau vairāk nekā deviņus mēnešus sistemātiski iznīcina Ukrainas pilsētas.

Ukrainas galvaspilsētas Kijivas mērs Vitālijs Kļičko tikmēr uzskata, ka Krievijas mērķis ir pārņemt savā kontrolē Ukrainu, kurā vairs nebūtu ukraiņu.

"Krievi grib nogalināt visus ukraiņus, vai arī viņi vēlas, lai mēs aizbrauktu un atstātu valsti krieviem. Krieviem ir vajadzīga Ukraina bez ukraiņiem.

Tas nav karš, tas ir genocīds pret ukraiņiem. Terorisms. Visām valstīm ir jāzina, ka Krievija ir terorisma valsts," intervijā Lietuvas Radio teica Kļičko.

"Krievi grib mūs nosaldēt, nogalināt vai panākt, lai mēs aizbraucam no savas valsts. Krievu mērķis ir panākt, lai visiem mūsu pilsoņiem būtu trauksme un depresija.

Taču tā vietā mūsu ļaudis izjūt tikai vēl lielāku niknumu. Viņi grib palikt savā valstī un ir gatavi cīnīties, aizstāvēt savas mājas, savu ģimeni un savu zemi," uzsver Kļičko.

"Cilvēki man bieži prasa, kā es jūtos, un es atbildu, ka jūtos lieliski, jo vēl esmu sveiks un vesels. Mūsu valstī ne visiem ir iespēja teikt šādus vārdus. Mūsu pilsētā, mūsu valstī ir nogalināti daudzi cilvēki. Tādēļ – ja tu esi dzīvs, tātad tev viss ir kārtībā."

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas karaspēka vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti