Pētījums: naids pret žurnālistiem pieaug

Daudzās pasaules vietās naids pret žurnālistiem pāraug vardarbībā, un to valstu skaits, kurās žurnālisti var justies droši, sarūk. Tā liecina jaunākais Pasaules preses brīvības indekss, ko ik gadu publicē starptautiskā organizācija “Reportieri bez robežām”.

No Baltijas valstīm vislabākā situācija ir Igaunijā – tā pērn pakāpusies par vienu pozīciju un tagad ieņem 11. vietu. Latvija nemainīgi palikusi 24. vietā, bet Lietuva pakāpusies par sešām pozīcijām un tagad ieņem 30. vietu.

Savienotās Valstis reitingā par trim pozīcijām noslīdējušas uz 48. vietu – tas saistīts ar Donalda Trampa prezidentūru.

Ziņojumā teikts, ka amerikāņu žurnālisti nekad nav bijuši pakļauti tik daudziem nāves draudiem un nekad tik bieži nav vērsušies pēc apsardzes pakalpojumiem.

Arī Krievija, kas jau tiek dēvēta par “represiju pionieri”, turpina lejupslīdi – tagad tā ieņem 149. vietu.

Organizācija pauž bažas, ka autoritārie līderi visur pasaulē vairs nezina nekādas robežas, par piemēru minot žurnālista Džamala Hašogi slepkavību Saūda Arābijas konsulātā Stambulā. Indeksa līderes nemainīgi ir Skandināvijas valstis.

2 komentāri
Jānis Krūmiņš
Situācija ASV ir saistīta nevis ar žurnālistu profesionālo darbību, bet tieši ar pretējo , neprofesionāliem meliem, kur īpaši vajag izcelt CCN, tās auditorija ir samazinājusies par 70% un tas ir tieši saistīts, ar nepārbaudītas, melīgas un tendenciozas informācijas publicēšu. P. S. skribent - nemelo.
Anonīms lietotājs 10867
Cik dzirdēts, tad ASV problēma ir žurnālistu dzīšanās pēc 'klikšķiem' un neitralitātes politiskās neitralitātes zaudēšana.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti