Rīta Panorāma

"Covid-19" un starptautiskie pārvadājumi. Saruna ar Kristiānu Godiņu

Rīta Panorāma

Latvija "COVID-19" krīzes laikā. Intervija ar finanšu ministru Jāni Reiru.

Intervija ar Tomu Pastoru par "Covid-19" ietekmi uz globālo ekonomiku

«Pasaules panorāmas» TOP notikumi šonedēļ: «Covid-19» Eiropā un ekonomikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Visas pasaules uzmanība joprojām pievērsta jaunā koronavīrusa izplatībai, īpaši valstīm, kur joprojām neizdodas ierobežot saslimušo skaita pieaugumu, kā arī "Covid-19" ietekmei uz ekonomiku.

Eiropa kā galvenais vīrusa epicentrs

Vairāk nekā 180 000 saslimušo un vairāk nekā 7000 nāvju – tāda ir jaunākā statistika "Covid-19" izplatībai pasaulē, kura regulāri tiek atjaunota.

Statistikā redzams, ka jauno reģistrēto infekcijas gadījumu līkne pagaidām sāk izlīdzināties vīrusa izcelsmes valstī Ķīnā, kur slēgta pēdējā pagaidu slimnīca, kas tika uzcelta vīrusa ierobežošanai, kā arī Dienvidkorejā, kur gan varasiestādes pagaidām lēmušas neatsākt skolu darbību.

Pašlaik smagākā situācija ir Eiropā – Itālijā joprojām aptuveni 3000 saslimšanas gadījumu dienā, straujš pieaugums arī Spānijā un Francijā (1000 līdz 2000 jaunas saslimšanas pēdējās dienās).

Eiropa arī gaida Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālā biroja jaunākos secinājumus pēc tikšanās, bet politiskā līmenī vīrusa attīstību spriedīs Eiropadome tās priekšsēdētāja Šarla Mišela vadībā. Iepriekš PVO vadītājs kritizēja valstis par lēno pārbaužu veikšanu, sakot, ka “nav iespējams cīnīties ar uguni aizsietām acīm".

Īpašas bažas pašlaik arī par ASV – lai gan saslimšanas gadījumu skaits Amerikas Savienotajās Valstīs ir zems, tas pašlaik pieaug strauji un tūlīt pārsniegs tūkstoš gadījumus dienā.

Bažas par ietekmi uz pasaules ekonomiku

Arī šo nedēļu pasaules akciju tirgi sākuši ar kārtējo kritumu, liecinot, ka līdzšinējie ekonomikas stimulēšanas pasākumi un ASV Federālās rezervju sistēmas lēmums samazināt bāzes procentu likmi pagaidām vēl nespēj atjaunot investoru uzticību ekonomikas stabilizēšanai. Līdz ar to tuvākajā laikā tiek gaidīts vēl viens ASV Federālās rezervju sistēmas lēmums par ekonomikas stimulēšanu.

Vienlaikus bažas par globālās ekonomikas attīstību cenšas kliedēt Ķīna. Jaunākie dati par pirmajiem šā gada mēnešiem liecina par lēnāko Ķīnas ekonomisko izaugsmi mūsdienu vēsturē. Tomēr amatpersonas izceļ, ka jauno saslimšanas gadījumu skaits ir ievērojami sarucis un valsts ekonomika lēnām tiek atgriezta ierastajās sliedēs.

Dati liecina, ka šogad Ķīnā darbu zaudējuši aptuveni 5 miljoni cilvēku 1,38 miljardu apdzīvotajā valstī. Bezdarba līmenis pilsētās sasniedzis 6,2%, kas ir augstākais rādītājs nesenajā vēsturē. Turklāt oficiālie bezdarba dati Ķīnā nereti tiek apšaubīti saistībā ar izvēlēto metodoloģiju.

Ķīnā kopumā ar "Covid-19" inficējušies vairāk nekā 80 000 cilvēku, miruši vismaz 3226, bet vairāk nekā 68 000 - atveseļojušies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti