Pasaulē ar Covid-19 saslimušo skaits pārsniedz 12 miljonus

Ar Covid-19 saslimušo skaits pasaulē pārsniedzis 12 miljonus. Ik dienu tiek reģistrēts aptuveni 200 tūkstošu jaunu inficēšanās gadījumu.

Vissmagākā situācija ir Amerikas Savienotajās Valstīs, kur saslimušo skaits pārsniedzis trīs miljonus. Kaut arī vairākos štatos atgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem, ik dienu jaunu gadījumu skaits krasi pieaug. Vīruss tur prasījis jau vairāk nekā 135 tūkstoš iedzīvotāju dzīvību.

“Šī gadsimta pandēmija ir sniegusi kritisku mācību - mūsu likteņi veselības ziņā ir saistīti. Vīruss ir testējis veselības sistēmas gan pasaules bagātākajās valstīs, gan tajās, kuru resursi ir ierobežoti. Zinām, ka gadījumos, kad valstis izvēlas visaptverošu pieeju, kuras pamatā ir pamatpasākumi, piemēram, gadījumu atrašana, izolēšana, pārbaude un ārstēšana, kā arī kontaktu izsekošana un karantīna, uzliesmojumu var kontrolēt. Bet

diemžēl lielākajā pasaules daļā vīruss netiek kontrolēts. Kļūst tikai sliktāk,” sacīja PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss.

Jauni uzliesmojumi reģistrēti vairākās valstīs dažādos pasaules reģionos. Piemēram, Honkongā tiek slēgtas visas mācību iestādes.

Bet Dienvidamerikā, kas tiek uzskatīta par pašreizējo Covid-19 epicentru, saslimšana konstatēta jau otram valsts līderim. Inficējusies Bolīvijas pagaidu prezidente Žanīna Anjesa. Nedēļas sākumā par pozitīvu Covid-19 testu paziņoja Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti