Piespēle

Latvijas izlase atgriežas spēļu režīmā. Šodien tikšanās laukumā ar Zviedriju

Piespēle

Latvijas hokejisti aizvadījuši labāko spēli turnīrā, turpina cīņu par ceturtdaļfinālu

Latvijas izlasei šodien izšķiroša spēle par vietu ceturtdaļfinālā

Priekšpēdējā cerības spēle: Latvijas hokejistiem pretiniekos gandrīz mājinieki slovāki

Latvijas izlase priekšpēdējo spēli pasaules čempionāta grupā svētdien vakarā aizvadīs pret Slovākiju, kam būs nodrošināts pārsvars līdzjutēju atbalstā tribīnēs. Latvieši vairs nevar atļauties zaudēt, lai saglabātu cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Spēle Čehijas pilsētā Ostravā sāksies plkst. 21.20, bet jau plkst. 20.30 ēterā būs ekspertu Hokeja studija, ko tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.

Ar piecās spēlēs gūtiem septiņiem punktiem latvieši grupā ir piektie, no pašreizējiem 4. vietas īpašniekiem ASV hokejistiem atpaliekot trīs punktus, bet slovāku rēķinā ir vēl par vienu punktu vairāk.

Slovākiem čempionāta sākums nebija veiksmīgs, toties turpinājumā komanda ir guvusi četras uzvaras pēc kārtas, iepriecinot savus fanus, kas uz spēlēm netālajā kaimiņvalstī devušies ļoti kuplā skaitā

Slovāki pasaules čempionātam piesaistīja sešus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājus, tostarp 20 gadu veco Monreālas "Canadiens" uzbrucēju Juraju Slafkovski, kurš aizvadītajā sezonā iekrāja 50 rezultativitātes punktu ar 20 gūtiem vārtiem un 30 piespēlēm. Ostravā Slafkovskis līdz šim ir izcēlies tikai ar piecām rezultatīvām piespēlēm. Bijušais Latvijas izlases treneris Artis Ābols turklāt saskata, ka Slafkovskis gan ir ļoti meistarīgs hokejists, bet acīmredzami saslimis ar zvaigžņu slimību, kas izpaužas čempionātā Čehijā.

Vārtu gūšanā slovākiem līdz šim labāk ir veicies Čehijas līgas uzbrucējam Liboram Hudāčekam, izceļoties ar piecām iemestām ripām, kā arī četrām rezultatīvām piespēlēm.

Rezultatīvi ar sešiem punktiem katrs ir arī Martins Pospišīls un jaunais aizsargs Šimons Nemecs, kuru uzskata par vienu no lielākajām Slovākijas hokeja jaunajām cerībām. Nemecs nule kā aizvadījis pirmo pilno NHL sezonu Ņūdžersijas "Devils" sastāvā. Slovākiem ir augsts uzbrukumu realizācijas procents (13,2%), bet, spēlējot vairākumā, viņiem tāpat kā Latvijas izlasei līdz šim ir pieticīgi rādītāji.

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc zaudējuma iepriekšējā spēlē Zviedrijai atzina, ka galvenais nosacījums cīņā pret spēcīgiem pretiniekiem ir spēlētāju spēja koncentrēties visas 60 minūtes. Vītoliņš pret slovākiem sagaida dinamisku un ātru cīņu, abām komandām cenšoties sevi apliecināt arī spēka spēlē.

Slovākijas izlasē ir pulcēti ļoti meistarīgi un ātri hokejisti, tomēr komanda nav psiholoģiski ļoti stabila,

uzskata Latvijas izlases bijušais vārtsargs Edgars Masaļskis. Arī pēc viņa teiktā, Latvijas izlasei jāspēj no pirmās līdz pēdējai minūtei nospēlēt ar maksimālu koncentrēšanos, un tas pavērtu ceļu uz panākumu.

Bijušais Latvijas izlases aizsargs Jānis Andersons, kurš dzīvo un strādā Slovākijā, sarunā Latvijas Radio uzsvēra, ka slovākiem pašlaik ir talantīga hokejistu paaudze, un treneri mudina komandu spēlēt aktīvu hokeju ar daudz uzbrukumiem un centieniem atņemt pretiniekiem ripu.

Pērn veiksmīgajā pasaules čempionātā latvieši Slovākijai zaudēja (1:2), bet 2017. gadā Latvija guva uzvaru (3:1), tāpat panākums tika gūts 2013. gadā (5:3).

Latvijas izlase čempionātā Čehijā startēja ar uzvarām pagarinājumā pār Poliju un Franciju, kā arī pamatlaikā pieveica Kazahstānas valstsvienību, līdz cieta smagu sakāvi pret Vāciju un piekāpās Zviedrijai. Slovāki čempionāta startā zaudēja Vācijas izlasei, toties turpinājumā uzveica Kazahstānu un pagarinājumā ASV hokejistus, kā arī guva virsroku pār poļiem un frančiem.

Pasaules čempionātā svētdien katrā grupā būs pa divām spēlēm. Ostravā vispirms spēkiem mērosies ASV un Kazahstānas izlases, savukārt otrā grupā Prāgā norvēģu un austriešu duelim sekos Šveices un Kanādas cīņa.

Grupā pēdējo spēli Latvijas hokejisti aizvadīs pret ASV izlasi otrdien, 21. maijā. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki Čehijā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.