Izraēlas valdībā nesaskaņas par kara tālāko gaitu

Izraēlas valdībā nav vienprātības par kara tālāko gaitu. Bijušais Izraēlas aizsardzības ministrs un pašreizējā kara kabineta loceklis Benijs Gancs pieprasījis, lai kabinets līdz 8. jūnijam izstrādātu plānu karam pret palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās".

Gancs brīdināja, ka, ja viņa prasības netiks izpildītas, viņš atkāpsies no amata.

Ganca ieskatā – plānā nepieciešams skaidri definēt mērķus un kā tos sasniegt. Iznīcināt "Hamās", atgūt ķīlniekus, izveidot alternatīvu valdību Gazas joslā. Kā arī jāļauj Izraēlas iedzīvotājiem atgriezties uz dzīvi Izraēlas ziemeļos un jāizstrādā plāns, lai panāktu progresu attiecību normalizēšanā ar Saūda Arābiju.

Izvirzot šo ultimātu, Gancs sacīja, ka premjerministram Benjaminam Netanjahu jāizvēlas starp uzvaru un katastrofu. Īpaši šķeļošs jautājums ir par Gazas pārvaldi pēc konflikta beigām.

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla atbildēja ar militāro operāciju Gazas joslā, kā arī pastiprināja klātbūtni Jordānas rietumkrastā, solot iznīcināt teroristu grupējumu "Hamās".

Līdz šim Gazas joslā bojā gājuši vairāk nekā 35 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Starptautiskā sabiedrība, tostarp arī vairāki Izraēlas sabiedrotie, vairākkārt norādījuši uz nesamērīgu Telavivas atbildi teroristu uzbrukumam, taču Benjamina Netanjahu vadītā valdība apņēmusies turpināt cīņu par "Hamās" likvidēšanu Gazas joslā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti