Panorāma

Eksperti: Premjerministrs, kurš sašķēla sabiedrību

Panorāma

Panorāma

Dobelē ceriņu pilnzieda laiks

FOTO: Ceriņu dārza Dobelē pilnzieds un liela apmeklētāju interese

Karstums un saule šajās dienās pavēruši visu Dobeles ceriņu dārza 300 šķirņu ceriņu ziedus. Šis laiks, kas ir gana īss, nav ieplānojams nevienā kalendārā un paredzams nevienās prognozēs. Bet brīdī, kad tas notiek, jātver katra minūte un mirklis. Tieši tāpēc ziedu mīļotāji šajās dienās vienu no Eiropā lielākajām ceriņu kolekcijām burtiski gāž riņķī.

Turklāt šogad apmeklētāju vērtēšanai nodotas piecas jaunas ceriņu šķirnes – tās veltītas Vilim Plūdonim, Vijai Vētrai, Kārlim Zariņam, Guntim Eniņam un... jūgendstilam.

Pat darba dienā Dobeles ceriņu dārzā cilvēku netrūkst. Daudz vietējo. Daudz lietuviešu. Nākamnedēļ pieteiktas arī 24 grupu ekskursijas no Lietuvas.

Un nav brīnums – tagad ir pats pilnzieds, turklāt starp 300 šķirnēm skatāmas piecas jaunas.

Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele norādīja: "Šobrīd ir īstais brīdis, lai baudītu ceriņu kupenas! Un mums šogad ir piecas jaunas šķirnes! Neticami lielās ziedu vāles ir šķirnei "Vilis Plūdonis". Tad mēs nevaram aizmirst mūsu leģendu – operdziedātāju Kārli Zariņu. Tieši viņš iedibināja šo skaisto tradīciju – opermūzikas svētkus ceriņu dārzā, kas nu jau ir vairāk nekā 20 gadus sena tradīcija. Šie koši violetie ceriņi ir Kārlis Zariņš. Jauna šķirne ir leģendārajai dejotājai Vijai Vētrai. Pateicībā par dabas sargāšanu – Guntim Eniņam. Un kas nu būtu Rīga bez jūgendstila? Tāpēc ir rozā ceriņš 'Jūgendstila Romance'."

Šogad ceriņi ziedot neticami krāšņi, pēdējo reizi tik pilni ziedi bijuši 2016. gadā. Ceriņu dārza apmeklētāja Silvija atzina: "Ļoti skaisti!" Uz iebildi, ka daudzi pat nezina, ka ir ceriņu saldējums, viņā norādīja: "Mēs arī nezinājām!"

Pēkšņi maija sākumā uznākušās salnas ceriņus nav skārušas. Gadā šo dārzu apmeklē aptuveni 30 000 cilvēku, un, kas interesanti – ierasti visgarākās rindas uz fotografēšanos ir pie īpaši krāšņās ceriņu dārza ābeles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti