Panorāma

Cīnīties ar COVID-19 virtuālajā vidē

Panorāma

Pingvīni brīvsolī

Itālieši cer uz karantīnas beigām

No balkoniem uzkliedz, lai dodas mājās. Students Federiko stāsta par situāciju Itālijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Itālija, kuru vīruss Eiropā skāris visvairāk, turpina cīņu ar neredzamo ienaidnieku Covid-19. Tomēr dzīve nav apstājusies. Arī Itālijā cilvēki strādā attālināti un cer, ka tuvāko mēnešu laikā situācija normalizēsies.

Federiko Baldelli ir politikas zinātnes students un dzīvo Itālijas centrālajā daļā – Toskānā. Viņš stāsta, ka vissmagākā situācija ir valsts ziemeļos, bet vīrusa uzliesmojums, protams, ietekmējis ikviena itālieša ikdienu.

“Situācija ir šokējoša, jo ir miruši daudz cilvēku, slimnīcas ir pārpildītas, pensijā esošajiem ārstiem liek atgriezties darbā. Katru dienu redzam ārstus, kuri ir strādājuši 12-13 stundas dienā. Atrodamies ārkārtējā, neparastā situācijā,” stāsta Federiko.

Federiko uzskata, ka pašlaik sabiedrībā valda izpratne par situācijas nopietnību, – cilvēki apzinās, ka pulcēties nevajag, dodas vien pēc pirmās nepieciešamības precēm un strādā attālināti. Tomēr sākotnēji valdījis zināms haoss.

“Sākotnējā valdības reakcija nebija pietiekami ātra un cilvēkus drīzāk mulsināja. Piemēram, četru dienu laikā tika pieņemti trīs ārkārtas likumi. Līdz ar to cilvēku ikdienas dzīve mainījās pārāk strauji, bez sagatavošanās. Cilvēki nesaprata, kā rīkoties, turpināja doties ārā,” stāsta students.

Gan valsts, gan privātie uzņēmumi piedāvā mācības un dažādus digitālos risinājumus, kurus var apgūt virtuāli. Arī Federiko tāpat kā citi studenti uz universitāti nedodas.

Jaunietis gan atzīst, ka ne visi ir gatavi mācīties attālināti: “Ir milzu atšķirība starp ziemeļiem un dienvidiem. Ziemeļos cilvēki ir gatavi moderniem darba risinājumiem. Dienvidos ir daudz grūtību ar infrastruktūru. Itālijā digitālās prasmes ļoti atšķiras. Ir liela sabiedrības daļa, kas nav gatava strādāt attālināti, jo vienkārši nav tādu prasmju.”

Uz jautājumu, vai Federiko tiekas ar draugiem klātienē, viņš uzreiz atbild – nē, tas taču nav atļauts. “Domāju, ka ir vēl cilvēki, kuri to dara, bet viņi ir mazākumā.

Pastāv arī sociālā stigma – ja tu dodies ar kādu pastaigāties, tad cilvēki no balkoniem un logiem ieraudzīs tevi un uzkliegs, lai dodies mājās.

Domāju, ka tas nav pārspīlēti,” saka Federiko.

Bet sociālā dzīve Itālijā nav apstājusies. Federiko ar draugiem organizē virtuālas tikšanās un uz nākotni raugās cerīgi – tuvāko mēnešu laikā karantīnai pienāks gals.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.  Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Eiropā īpaši sarežģīta situācija izveidojusies Itālijā, kur straujās Covid-19 izplatības dēļ būtisku slogu izjutušas slimnīcas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti