Rīta Panorāma

Drīzumā uz ekrāniem ģimenes filma par iedomātiem draugiem "IF"

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Militārās policijas suņi sargās Parīzes Olimpiskās spēles

Latvijas kinologu suņi dosies gādāt par drošību Parīzes olimpiskajās spēlēs

Divi Latvijas Militārās policijas suņi Džeks un Redžijs kopā ar saviem kinologiem jūlijā dosies uz Parīzi, kur palīdzēs parūpēties par drošību olimpiskajās spēlēs. Šāds uzaicinājums saņemts, jo Latvijā apmācītie suņi un viņu kinologi ar savu profesionalitāti un precizitāti uzdevumu izpildē ir panākuši novērtējumu starptautiskā vidē.

Četrgadīgais beļģu aitu suns Džeks kopā ar savu kinologu Matīsu Binci dosies uz olimpiskajām spēlēm. Šāda iespēja radās, jo, veicot savus darba uzdevumus, Militārās policijas kinologiem nereti nākas sadarboties ar ārvalstu partneriem.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Militārās policijas virsnieks Dainis Dementjevs norādīja: "Laika gaitā mēs ar savu profesionalitāti un precizitāti uzdevumu izpildē esam panākuši novērtējumu starptautiskā vidē un arī no NATO puses. Sadarbība ir attīstījusies tiktāl, ka mēs esam arī strādājuši ārpus Latvijas teritorijas uz NATO pasākumu nodrošināšanu. Mēs esam spējīgi strādāt jebkuros laikapstākļos, vasarā, ziemā, lietū, karstumā, saulē."

Tādēļ arī pienācis uzaicinājums nākt talkā palīdzēt parūpēties par drošību olimpiskajās spēlēs.

Militārās policijas suņi ir apmācīti meklēt sprāgstvielas un ieročus. Brīdī, kad suns vēl ir kucēns, vispirms tiek iziets deviņu mēnešu apmācības kurss kopā ar kinologu Rēzeknē pie robežsargiem, kam seko četru mēnešu apmācības sprāgstvielu meklēšanā, spējot noteikt dažādas vielas.

NBS Militārās policijas kinologs Matīss Bincis skaidroja: "Lai sunim iemācītu meklēt sprāgstvielas un ieročus, jau kucēna vecumā ir ļoti daudz visādi etapi. Jāiemāca sunim, kā pareizi meklēt, lai suns neskraida bardakā. Ir ļoti daudz lielu soļu pirms tam, lai tiktu līdz sprāgstvielu meklēšanai. Visu to viņš dara apbalvojuma dēļ. Ja nebūs šis vai nebūs barības apbalvojuma, tad ar laiku viņš vairāk nemeklēs. Tas ir kā cilvēkam, kas iet uz darbu strādāt, lai dabūtu algu."

Džeks, tāpat tā citi Militārās policijas suņi, ir beļģu aitu jeb malinuā šķirnes suns. Šie suņi ir ļoti gudri un atlētiski. Šos dzīvniekus ir grūti nokausēt, bet kad beidzot to izdodas izdarīt, vajadzīgs vien īss brīdis, lai suņi atkal atjaunotos un būtu spējīgi turpināt darbu.

Militārās policijas suņi nepieciešamības gadījumā ir spējīgi aizturēt likumpārkāpējus. Ikdienā dienesta suņi dzīvo kopā ar savu kinologu.

"Darbā mēs esam kolēģi. Ārpus darba mēs esam ģimenes locekļi. Visu laiku esam kopā gan darbā, gan mājās. Viņš ir tāds pats valsts ierēdnis kā es. Viņam ir arī sava apliecība, ar ko viņš var droši visur tikt iekšā, kur citi suņi netiek iekšā," skaidroja Bincis.

Runājot par olimpiskajām spēlēm, kinologs atzina, ka īpaša gatavošanās tām nav nepieciešama, jo Džeks ir apmācīts un vienmēr ir gatavs veikt sev uzticētos pienākumus.

"Pabūt olimpiskajās spēlēs jau vien ir kaut kas. Un vēl ar suni aizbraukt pastrādāt, [tā būs] pieredze, sunim atkal kaut kas jauns. Sunim tas vairāk nekā treniņš, man kā pieredze,"

viņš norādīja.

Dienesta suņiem treniņi nebeidzas nekad. Tie vienmēr tiek uzturēti labā formā, un katru dienu saimnieks tiem atgādina nepieciešamās komandas, ko suns ar lielu prieku izpilda, pretī saņemot kādu kārumu vai rotaļlietu," sacīja kinologs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti