Neraugoties uz Covid-19, Eiropā darbu atsāk skolas

Neraugoties uz Covid-19 pandēmiju, daudzās Eiropas valstīs 1. septembrī sākas jaunais mācību gads. Skolas durvis vērs arī pandēmijas visvairāk skartajās valstīs, tai skaitā Francijā un Spānijā.

Francijas varas iestādes informē, ka izglītības iestādes varēs atsākt darbu ierastajā kārtībā, vienīgi noteikta prasība pieaugušajiem un par 11 gadiem vecākiem bērniem nēsāt sejas maskas, un ievērot dažādus profilakses pasākumus.  

Tomēr izglītības ministrs pieļāva iespēju, ka atsevišķas skolas bērnus varētu uzņemt vēlāk.

Savukārt mediķi publicējuši publisku aicinājumu, kurā norāda, ka valdības īstenotie pasākumi nav pietiekami stingri, un mudina bērnu izglītībā izmantot klātienes un neklātienes nodarbību kombināciju.

Savukārt Spānijas valdība jau iepriekš vienojās ar pašvaldību pārstāvjiem par vadlīnijām Covid-19 profilaksei. Visiem skolēniem no sešu gadu vecuma būs jāizmanto sejas maskas, jāmēra ķermeņa temperatūra un vismaz piecas reizes dienā jāmazgā rokas. Dokumentā arī pieprasīts regulāri veikt telpu ventilāciju. Dažādi profilakses pasākumi izglītības iestādēs tiek īstenoti arī citās Eiropas valstīs. 

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti