Panorāma

Rīgas zoodārza pērtiķiem jauna mītne

Panorāma

Baltkrievija sāk ielādēt kodoldegvielu Astravjecas AES

Nausēdam noteikta pašizolēšanās

Lietuvas prezidentam Nausēdam noteikta pašizolēšanās

Lietuvas prezidentam Gitanam Nausēdam noteikta pašizolēšanās. Piektdienas pēcpusdienā kļuva zināms, ka kādam viņa biroja darbiniekam bijusi saskare ar personu, kas inficējusies ar jauno koronavīrusu.

Nausēda devies pašizolācijā kopā ar ģimeni. Biroja darbiniekam, kurš saskāries ar inficētu cilvēku, sestdien veiks Covid-19 analīzes.

Līdz rezultātu saņemšanai visiem prezidenta kancelejas darbiniekiem jāatrodas pašizolācijā.

Lietuvas prezidenta pilī notiek dezinficēšanas darbi.

Lietuvā pēdējā laikā inficēšanās ar jauno koronavīrusu pieaug, tostarp palielinās tā dēvēto importēto gadījumu skaits. Tādēļ no pirmdienas visiem pasažieriem, kas Lietuvā ieradīsies pa gaisa vai jūras ceļu, jau lidmašīnā vai prāmī būs obligāti jāreģistrējas.

“Rīkojamies koordinēti ar kaimiņiem Latviju un Igauniju. Kā jau zināt, trim Baltijas valstīm ir līdzīgs paaugstināta riska valstu saraksts," sacīja Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga.

Reģistrēšanās notiks elektroniski vai papīra formātā, aizpildot Nacionālā sabiedrības veselības centra anketu.

Par anketu izdalīšanu lidmašīnās un prāmjos būs jāparūpējas pārvadātājiem.

Savukārt veselības centra speciālistiem uzdots savākt anketas vai pārliecināties, ka cilvēki tās aizpildījuši internetā un saņemtos datus ievadīt infekcijas slimību kontroles reģistrā, papīra anketas glabājot ne ilgāk kā 30 kalendārās dienas.

Kopš 1.jūnija Lietuvā reģistrēti 118 "ievesti" inficēšanās gadījumi, kad inficēšanās notikusi ārzemēs.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā no jauna apstiprināto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits licis Lietuvai un Igaunijai kļūt vēl piesardzīgākām. No augusta Lietuvā vairākās vietās atkal obligāti jāvalkā sejas maskas, tikmēr Tartu īstenojusi piesardzības pasākumus jauna uzliesmojuma izplatības ierobežošanai Igaunijā.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti