Lietuvā aizvadītajā diennaktī – 138 Covid-19 gadījumi, Igaunijā – 44

Lietuvā aizvadītajā diennaktī konstatēti 138 Covid-19 gadījumi, bet Igaunijā – 44.

Covid-19 uzliesmojums konstatēts Radvilišķu slimnīcā. 22 saslimušo vidū ir arī četri darbinieki. Kopumā 102 gadījumi ir saistīti ar šo uzliesmojumu. Viens no slimnīcas Covid-19 pacientiem nomira, bet infekcija nebija viņa tiešais nāves iemesls.

Vēl pieci Covid-19 gadījumi konstatēti slimnīcā Šauļos. Tur pašlaik ir 19 koronavīrusa slimnieki – septiņi pacienti un 12 darbinieki.

Šauļos atklāti vēl deviņi Covid-19 gadījumi, tostarp saslimuši divi vietējās ātrās palīdzības darbinieki un divi cilvēki, kas saistīti ar vietējo bērnudārzu.

Infekcija strauji izplatās arī Kauņas apriņķī. Arī tur inficēšanās notikusi kādā vietējā slimnīcā. Vīruss izplatījies arī kādas pašvaldības darbinieku vidū un bērnudārzā.

Arī Raseiņos paaugstinājies inficēto skaits. Tur reģistrēti 14 Covid-19 gadījumi, tostarp trīs vietējā slimnīcā, četri pašvaldībā un divi – bērnudārzā.

Astoņi jauni gadījumi Viļņā tiek saistīti ar kādu deju studiju "City Dance". Šajā uzliesmojumā kopumā atklāti 25 gadījumi. Vēl divi gadījumi Viļņā saistīti ar uzliesmojumu kādā sporta zālē.

Pilsētas iedzīvotājs Lūkass Andrjukaitis Latvijas Televīzijai norāda, ka iedzīvotāji pēc ierobežojumu atcelšanas pavasarī atbrīvojušies. Un, lai arī šobrīd ik dienu reģistrē vairāk saslimušo nekā pavasarī, atmosfēra ir pavisam citāda.

"Visi jūtas diezgan relaksēti. Neuzskatu, ka atgriezīsimies situācijā, kāda bija pavasarī. Arī valdība nemaz neapsver iespēju ieviest atkārtotu pilnīgu karantīnu. Pirms dažām dienām viņi ziņoja, ka, ja inficēto skaits turpinās augt, viņi varētu izsūtīt kādas rekomendācijas, kas galvenokārt būtu veltītas vecākiem cilvēkiem. Bet pagaidām valdība uzskata, ka situācija tiek kontrolēta," saka Andrjukaitis.

Vairums ierobežojumu atcelti, un vakaros Viļņas ielas un kafejnīcas ir pilnas ar cilvēkiem. Andrjukaitis uzskata, ka nevēlēšanās stingrāk ierobežot iedzīvotājus saistīta ar oktobrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

"Pašlaik ir divas partijas, kuras cer uzvarēt vēlēšanās. Tās ir Zaļo un Zemnieku partija, kā arī Konservatīvie. Ņemot vērā, ka vīruss būs viena no galvenajām tēmām, kuru apspriedīs tuvāko nedēļu laikā, un ņemot vērā, ka viena no galvenajām sejām šajās vēlēšanās ir veselības ministrs Verīga, – ja viņš ieviestu vairāk ierobežojumus, tas viņam varētu atspēlēties. Tas saistīts ne tikai ar to, ka cilvēki nevēlas vairs sēdēt mājās, bet arī ar ekonomiku," norāda Andrjukaitis.

Kopumā 24 no jaunajiem gadījumiem inficēšanās avots nav zināms. Vēl viens gadījums, iespējams, ievests no Austrijas.

Komentējot Covid-19 slimnieku pieaugumu, veselības ministrs Aurēlijs Verīga sacīja, ka infekcijas smagāk skartajās pašvaldībās (Raseiņi, Radvilišķi un Šauļi) tiks noteikti lielāki ierobežojumi, bet valdība netaisās ieviest striktākus ierobežojumus visā valstī.

"Šīm pilsētām jau ir ierobežojumi: viņi aizliedza pasākumus, skolās, kurās izplatās infekcija, mācības notiek attālināti, un cilvēki var strādāt no mājām," stāstīja ministrs.

Viņš sacīja, ka infekcija izplatās objektīvu iemeslu dēļ: "Cilvēki kustas, mijiedarbojas, atgriežas darbā pēc brīvdienām, iet uz skolu. (..) Mēs neatradīsim vēl precīzāku skaidrojumu par šo."

Lietuvā pašlaik ir 1709 aktīvi Covid-19 slimnieki. Kopā kaimiņvalstī Covid-19 slimnieku skaits ir 4070 un 2253 no viņiem ir izveseļojušies. 89 Covid-19 slimnieki ir miruši.

Igaunijā aizvadītajā diennaktī konstatēti 44 Covid-19 gadījumi. No tiem 20 – Harju apriņķī, 16 – Austrumviru apriņķī, divi – Jervas apriņķī, bet pa vienam atklāts Sāremā apriņķī, Rietumviru apriņķī un Valgā.

Igaunijā pašlaik ir 476 aktīvi Covid-19 slimnieki. Kopumā Igaunijā konstatēti 3076 Covid-19 gadījumi un miruši 64 Covid-19 slimnieki.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Septembrī Latvijas noteikto "pašizolācijas valstu sarakstā" nonāca arī kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva. Tiesa, pašizolācijas prasības izņēmums noteikts attiecībā uz robežpilsētu Valkas un Valgas iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti