Lietuvā 62 jauni Covid-19 gadījumi, Igaunijā – 22

Lietuvā aizvadītajā diennaktī konstatēti 62 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits kopš aprīļa vidus, bet Igaunijā – atklāti 22 jauni gadījumi, vēsta kaimiņvalstu mediji.

Igaunijā aizvadītajā diennaktī veikti gandrīz 3000 testu un 22 bija pozitīvi. Kumulatīvais saslimstības rādītājs 14 dienās ir 25,36 uz 100 000 iedzīvotāju, ziņo sabiedrisko mediju portāls ERR.ee.

Vairāki saslimšanas gadījumi saistīti ar kontaktēšanos ar inficēto personu, vairākas inficēšanās reģistrētas darba vietās un skolā.  

Līdz ceturtdienas, 17. septembra, rītam slimnīcās ārstējās 19 jaunā koronavīrusa pacienti, trijiem no viņiem nepieciešama mākslīgā plaušu ventilēšana.  

Kopumā Igaunijā veikti gandrīz 180 000 Covid-19 testi, no tiem  2778 jeb 1,53% bija pozitīvi. Kopš ziemas, kad Igaunijā sākās pandēmija, Covid-19 laupījis 64 cilvēku dzīvību. 

Lietuvā no 62 jaunajiem Covid-19 gadījumiem četri cilvēki atgriezušies no ārzemēm – Vācijas, ASV, Nigērijas un Norvēģijas. Astoņi gadījumi saistīti ar uzliesmojumu policijas komisariātā Lietuvas rietumos, ziņoja portāls LRT.lt

Lietuvā astoņi gadījumi konstatēti slimnīcā valsts ziemeļu pilsētā Radvilišķos – septiņiem darbiniekiem un vienam pacientam; trīs gadījumi saistīti ar uzliesmojumu ģimnāzijā Viļņā.

Kopumā trešdien identificēti pieci jauni saslimšanas perēkļi, viens no tiem kādā Viļņas sporta zālē.

Lietuvā kopumā konstatēti 3054 Covid-19 gadījumi. Kopumā vīruss Lietuvā laupījis 87 cilvēku dzīvību.

Kopumā Lietuvā 8081 cilvēks atrodas pašizolācijā – gan inficētie, gan viņu kontaktpersonas, gan atbraukušie no ārzemēm.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti