Pasaules panorāma

Drūma statistika un jauni Covid-19 ierobežojumi

Pasaules panorāma

A. Navaļnijs: Mana saindēšanas lieta ir atklāta!

Krievijā situācija pasliktinās; vakcīnu uztver ar skepsi

Krievijā situācija ar Covid-19 pasliktinās, vakcīnu uztver ar skepsi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krievijā jau trešo nedēļu mediķus, skolotājus un citus iedzīvotājus pret Covid-19 masveidā vakcinē ar Krievijā izstrādāto vakcīnu “Sputnik V”. Vienlaikus situācija Krievijā pasliktinās – ik dienu Covid-19 prasa vairāku simtu cilvēku dzīvību. Pastāv arī bažas, ka upuru skaits varētu būt augstāks par oficiālajiem datiem.   

Kamēr starptautiskajai sabiedrībai tiek gatavoti video no Maskavas un citu lielo pilsētu labākajām slimnīcām, kur ārstējas Covid-19 pacienti, Krievijas vietējie un nacionālie plašsaziņas līdzekļi ziņo par pārslodzi reģionu slimnīcās. Daudzviet nav pietiekami daudz gultasvietu vai nepieciešamo medikamentu.

Mediķi, noguruši no lielās slodzes un tukšajiem solījumiem par algas piemaksām, nereti pamet darbu, un tas turpina situāciju sarežģīt.

“Intensīvās terapijas nodaļas ir pilnas, ir daudz pacientu. Nevaram daudzus no viņiem izrakstīt, un tajā pašā laikā – mums jāuzņem jauni,” stāstīja medmāsa Irina Rižkova.

Salīdzinot ar situāciju pavasarī, tagad Krievijā ik dienu reģistrē gandrīz trīs reižu vairāk jaunu saslimšanas gadījumu, kā arī ik dienu Covid-19 prasa gandrīz piecreiz vairāk cilvēku dzīvību. Un tie ir tikai oficiālie skaitļi.

Pastāv pamatotas bažas, ka inficēto un Covid-19 upuru skaits varētu būt vēl lielāks, "Pasaules panorāmai" skaidro Dagestānas iknedēļas izdevuma "Novoje Delo" žurnālists Idris Jusupovs.

“Cilvēki apšauba oficiālos datus par koronavīrusu un informāciju, kuru valsts publicē par vīrusa upuriem. Piemēram, vēl joprojām ir daudz pneimonijas gadījumu vai ar koronavīrusu saistītu komplikāciju. Bet mēs visi saprotam, ar ko tas saistīts, tikai valsts par to nerunā. Līdz ar to cilvēkiem ir daudz jautājumu. Vienlaikus cilvēki kļuvuši daudz optimistiskāki. Jau kādu laiku esam ar to dzīvojuši, un cilvēki cer, ka tas viss drīz beigsies,” stāstīja Jusupovs.

Viņš ir no Dagestānas reģiona, kuru Covid-19 pirmais uzliesmojums skāra īpaši smagi. Bija daudz inficēto, nepietika mediķu un zāļu atbilstošai ārstēšanai. Žurnālists apgalvoja, ka tagad situācija ir krietni labāka.

“Pašlaik vīruss atkal izplatās visā Krievijā, tai skaitā Dagestānā. Inficēto skaits pieaug. Vienlaikus, pateicoties ierobežojumiem vai arī tam, ka vienkārši otrais uzliesmojums nav tik baiss, mirstība ir daudz zemāka, medikamentu pietiek, ārsti arī izstrādājuši savu metodiku, kā strādāt. Līdz ar to jāsaka, ka situācija ir daudz labāka. Protams, problēmas, kuras bija, nav pilnībā izgaisušas. Piemēram, vēl joprojām sabiedrība netiek pietiekami informēta.

Ne līdz galam ir skaidra atbildīgo institūciju rīcība. Daži ierobežojumi ir saprotami, bet citiem nav pamata. Situācija nav viennozīmīga,” stāstīja žurnālists. 

Decembra sākumā Krievijā sāka masveida iedzīvotāju vakcinēšanu ar Krievijā radīto vakcīnu “Sputnik”, kas viesis cerību mediķu vidū.

 “Es zinu, kā Covid-19 pacienti slimo, tas ir ļoti grūti. Tāpēc mēs gaidījām vakcīnu, un mēs esam priecīgi, ka mūs vakcinē pirmos,” medijiem atzina kāda vietējā mediķe, kura saņēmusi "Sputnik V" vakcīnu.

Tiem, kuri gatavojas saņemt Krievijas vakcīnu “Sputnik V”, nav aizliegts lietot alkoholu, taču cilvēkiem joprojām ieteicams no tā izvairīties vismaz trīs dienas pirms un trīs dienas pēc potes.

“Es aicinātu mūsu pilsoņus, kuri brīvprātīgi pieņem lēmumus par vakcināciju, trīs dienas pirms vakcinācijas un trīs dienas pēc vakcinācijas atturēties no alkohola lietošanas. Tas ir svarīgi, lai izveidotos bara imunitāte, kuras mēs visi gaidām,” iedzīvotājiem uzsvēra Krievijas premjerministra vietniece Tatjana Goļikova.

Iepriekš Krievijas galvenā sanitārā ārste Anna Popova gan sacīja, ka cilvēkiem vajadzētu atturēties no alkohola vismaz divas nedēļas pirms pirmās devas saņemšanas un 42 dienas pēc tās, lai iegūtu efektīvu imunitāti. Šis ir tikai viens no aspektiem, kur atšķiras informācija par “Sputnik” vakcīnu.

Krievijas lielākais neatkarīgais sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums “Levada” izpētījis, ka lielākā daļa iedzīvotāju ir skeptiski pret jaunizstrādāto vakcīnu un nemaz nebūtu gatavi saņemt poti.

Par pasaulē pirmās Covid-19 vakcīnas reģistrāciju Krievija paziņoja jau augustā, izpelnoties starptautisko ekspertu kritiku, jo tobrīd tā bija izmēģināta tikai pavisam nelielam skaitam cilvēku. Kaut arī klīniskie pētījumi nav pabeigti, vakcīnu saņēmuši jau simtiem mediķu, skolotāju, kā arī vairākas augstas amatpersonas. Valsts prezidents Vladimirs Putins pats vēl nav vakcinējies ar “Sputnik”, bet pauž pārliecību, ka tā paglābs simtiem cilvēku no bīstamā vīrusa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti