Kamingsa skandāla dēļ Lielbritānijas valdībā atkāpies sekretāra vietnieks

Saistībā ar Lielbritānijas premjerministra tuvākā padomnieka Dominika Kamingsa izraisīto skandālu par atkāpšanos no amata valdībā šodien paziņojis valsts sekretāra vietnieks Duglass Ross. Sagaidāms, ka šis pavērsiens vēl vairāk palielinās spiedienu uz Kamingsu, kurš martā pārkāpis pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, bet savu rīcību nenožēlo. Lielbritānijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 46 000, bet vīrusa izplatība Lielbritānijā sarūk.

Kamingsa skandāla dēļ Lielbritānijas valdībā atkāpies sekretāra vietnieksRihards Plūme

Plašo skandālu pagājušajā nedēļā izraisīja vairāku britu mediju vēstītais, ka Lielbritānijas premjerministra tuvākais padomnieks Dominiks Kamingss pārkāpis koronavīrusa pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus. Premjeram Borisam Džonsonam tuvu stāvošais politiķis martā devās braucienā no Londonas uz 425 kilometrus attālo Daremu, lai aizvestu turp savu sievu un dēlu. Tas notika 15 dienas pēc tam, kad viņam bija parādījušies jaunajam koronavīrusam raksturīgie simptomi. Premjers ir paudis nožēlu par apjukumu un dusmām, ko izraisījusi Kamingsa rīcība, tomēr joprojām turpinājis viņu atbalstīt.

Lai skaidrotu savu rīcību, Kamingss svētdien sasauca preses konferenci. Tajā viņš sacīja, ka nenožēlo savu rīcību un uzskata, ka rīkojies saprātīgi un likumīgi. Viņš skaidroja, ka vēlējies pārbaudīt savu redzi, jo slimošanas laikā viņam bijušas ar to problēmas.

"Nē, es nenožēloju to, ko es izdarīju. Kā es teicu, es domāju, ka cilvēki var nepiekrist tam, kā es rīkojos šajos apstākļos. Tomēr es domāju, ka tas, ko es izdarīju, bija saprātīgi šajos apstākļos. Noteikumi skaidri nosaka, ja runa ir par maziem bērniem, tie var būt izņēmuma apstākļi. Un es domāju, ka manā gadījumā tie bija izņēmuma apstākļi," saka Kamingss.

Skandāla dēļ Džonsona vadītā valdība piedzīvojusi pirmo amatpersonas atkāpšanos. Šodien par atkāpšanos paziņoja valsts sekretāra vietnieks Skotijas jautājumos Duglass Ross. Viņš norādīja, ka nespēj attaisnot Kamingsa palikšanu amatā saviem vēlētājiem, tādēļ nolēmis atkāpties. Tviterī publicētajā paziņojumā viņš rakstīja: "Lai arī viņš ar saviem nodomiem vēlējās tikai labu, reakcija uz šīm ziņām liecina, ka vairums cilvēku, kuri ir darījuši, kā valdība lūdza, nepiekrita Kamingsa kunga valdības lūgumu interpretācijai. Man ir vēlētāji, kas nevarēja atvadīties no mīļotajiem, ģimenes, kuras nevarēja sērot kopā, cilvēki, kas neapmeklēja slimus radiniekus, jo sekoja valdības vadlīnijām. Es nevaru godprātīgi viņiem pateikt, ka viņi visi ir kļūdījušies un vienam vecākajam valdības padomniekam bijusi taisnība".

Leiboristu partija kritizējusi Kamingsu par to, ka viņš nav atvainojies par savu rīcību, tikmēr citas partijas vēlas viņa atlaišanu. Pēc valsts sekretāra vietnieka paziņojuma pieauga kritika arī Konservatīvajā partijā. Partijas rindās esošo politiķu skaits, kas vēlas Kamingsa atkāpšanos no amata, pieaug. Toriju deputāts Maikls Hezeltains kanālam "Sky News" sacīja, ka Kamingsa skaidrojums kaitē valdībai. Džonsona kabineta loceklis Maikls Govs gan aizstāvēja Kamingsu. Viņš uzsvēris, ka likums un noteikumi nav pārkāpti. Kamingss vienkārši vēlējies pasargāt savu ģimeni un centās nodrošināt, lai tiktu absolūti samazināts risks, ka no viņa ģimenes locekļiem kāds inficē vēl citu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti