Panorāma

Krievijā Valsts domes vēlēšanas, opozīcija izslēgta

Panorāma

Panorāma

Itālijā Covid pases vai testi – obligāti visiem strādājošiem

Itālijā pēc stingro Covid-19 noteikumu ieviešanas iespējami protesti

Itālijas valdība nolēmusi ieviest līdz šim Eiropā stingrākos noteikumus saistībā ar Covid-19 sertifikātu pieprasīšanu. To uzrādīšana būs obligāta visiem gan valsts, gan privātā sektora darbiniekiem.

Ja sertifikāta nebūs, iedzīvotājiem darbavietās vai nu ik pēc divām dienām būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, vai arī jāmaksā soda nauda un jāpamet darbavieta bez atalgojuma saņemšanas.

Jau pirms nedēļas Itālijas valdība paziņoja, ka tā sauktās “zaļās pases”, kas apstiprina vai nu vakcināciju pret Covid-19, vai pārslimošanu, būs obligātas visiem izglītības un aprūpes iestāžu darbiniekiem, taču tagad šis lēmums ievērojami paplašināts un attieksies uz faktiski visiem strādājošajiem gan privātajā, gan publiskajā sektorā.

Vienīgie retie izņēmumi būs cilvēki, kas nevar vakcinēties apstiprinātu medicīnisku iemeslu dēļ.

Ja kāds no strādājošiem darbavietā nevarēs uzrādīt sertifikātu vai negatīvu testu, viņam draudēs naudassods no 600 līdz 1500 eiro un atstādināšana no pienākumu pildīšanas bez algas saglabāšanas. Arī restorānos un veikalos drīkstēs ieiet, vai nu uzrādot “Zaļo pasi” vai arī negatīvu Covid-19 testu:

“Šie lēmumi pieņemti divu kritiski svarīgu iemeslu dēļ. Pirmkārt, lai padarītu darba vietas vēl drošākas, jo “Zaļās pases” ir brīvības rīks, kas aizsargā strādājošos, un, otrkārt, lai vēl stiprāku padarītu mūsu vakcinācijas kampaņu,” pavēstīja Itālijas veselības ministrs Roberto Speranca.

Gaidāms, ka saistībā ar Eiropā stingrāko prasību pieņemšanas dēļ Itālijā varētu notikt protesta akcijas, kas jau vairākkārt organizētas pēdējo nedēļu laikā, cilvēkiem izsakot nepatiku par valdības rīcību.

“Manuprāt, pašlaik notiek sabiedrības šķelšana, padarot dažus cilvēkus atšķirīgus no citiem, un atbilstoši Itālijas konstitūcijai tas nav pieņemami,” uzskata protestētājs Luidži.

Tomēr nevakcinēto iedzīvotāju skaits, kuriem jaunie noteikumi var radīt papildu neērtības, Itālijā turpina sarukt. Pašlaik valstī vakcinācijas kursu pabeiguši 75% iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem.

“Es strādāju sabiedriskajā sektorā un man ir “Zaļā pase”. Domāju, ka pašlaik pārāk daudz uzmanības tiek pievērsts ļoti skaļam mazākumam, kuram ikdienas dzīvē nav nekādas nozīmes. Cilvēkiem ir citas problēmas, uz ko koncentrēties,” spriež Romas iedzīvotājs Alesandro.

Itālija bija pirmā valsts Eiropā, ko 2020. gada pavasarī smagi skāra pirmais Covid-19 izplatības vilnis. Pašlaik epidemioloģiskā situācija valstī saasinājusies jau ceturto reizi, taču kopējais inficēto un it īpaši mirušo skaits ir salīdzinoši zems.

Ja vīrusa augstākajos izplatības punktos pērnā gada martā, kā arī decembrī mirušo skaits pietuvojās 1000 cilvēku diennaktī, tad šoruden šis skaitlis nevienu dienu pagaidām nav pārsniedzis 80.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt