Sadaļas Sadaļas

Igaunijā pret Covid-19 vakcinēti 72% skolotāju, nevakcinētiem regulāri būs jāveic testi

Igaunijas izglītības ministre Līna Kersna ceturtdien pauda apņēmību, ka nākamajā mācību gadā Igaunijas skolēni varēs mācīties klātienē. Vakcīnu pret Covid-19 ir saņēmuši vismaz 72% pedagogu, savukārt nevakcinētiem skolotājiem regulāri tiks veikti Covid-19 testi, ko apmaksās valsts.

Igaunijas Izglītības ministrijas rīcībā esošie dati rāda, ka vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši 83% augstskolu pasniedzēju, 75% pamatskolas un vidusskolas skolotāju, 74% sākumskolas pedagogu, 73% arodskolu pedagogu un 61% bērnudārzu darbinieku, ziņo ERR.ee.

Mērķis ir vakcinēt vismaz 90% pedagogu

Jāņem vērā, ka šajā statistikā nav iekļauti pedagogi, kas jau izslimojuši Covid-19. Igaunijā kopš pandēmijas sākuma reģistrēti gandrīz 135 000 inficēšanās gadījumu, kas ir ap 10% no Igaunijas iedzīvotāju skaita.

Izglītības ministrija plāno, ka līdz oktobra beigām vajadzētu vakcinēt vismaz 90% skolotāju un 70% pusaudžu vecuma grupā no 16 līdz 17 gadiem.

“Mums jau ir vairāk nekā 70 izglītības iestāžu, kur ir vakcinēti vairāk nekā 90% darbinieku. Mūsu mērķis ir vakcinēt vismaz 90% izglītības darbinieku arī visas valsts līmenī,” norāda izglītības ministre Kersna.

Valsts varētu apmaksāt testus nevakcinētiem pedagogiem

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu vakcīnu pret Covid-19 varēs saņemt arī skolās, kur medmāsas būs gatavas vakcinēt gan pedagogus, gan bērnus.

Atšķirībā no Latvijas, kur valdība plāno pieprasīt obligātu vakcināciju izglītības iestāžu darbiniekiem, Igaunijā šāda prasība netiks izvirzīta. Skolu un bērnudārzu darbiniekiem, kas nebūs vakcinējušies pret Covid-19, regulāri būs jāveic ātrie testi, ko apmaksās valsts, ziņo ERR.ee.

Izglītības ministre Līna Kersna uzsver, ka jādara viss iespējamais, lai jaunais mācību gads aizritētu klātienē un nevajadzētu atgriezties pie attālināto mācību modeļa. Ministre secina, ka attālinātās mācības negatīvi ietekmē skolēnu garīgo veselību.

“Valdībā mēs esam nolēmuši, ka skolām jāpaliek atvērtām. Mums jādara viss iespējamais, lai skolas varētu nodrošināt mācības klātienē,” teica Kersna.

Ar skolēnu vakcināciju neiet tik raiti

Ministre norāda, ka vakcinētiem skolēniem un pedagogiem nebūs jāievēro karantīna gadījumā, ja skolā būs kāds ar Covid-19 inficētais. Iepriekšējā mācību gadā šādos gadījumos pašizolāciju nācās ievērot visām klasēm, bet turpmāk valdība rosinās atteikties no šī principa.

Izglītības ministre atsaucas uz valdības zinātniskās padomnieces Irjas Lutsaras sniegto informāciju par kādu Lielbritānijā veiktu pētījumu, saskaņā ar kuru skolas vidē tikai 1,2 līdz 1,3% personu inficējas pēc tieša kontakta ar Covid-19 inficēto.

Piritas Ekonomiskās ģimnāzijas direktors Tomass Pikhofs uzsver, ka izglītības nozares darbinieki atbalsta vakcināciju un uzticas zinātnei. “Es pats esmu vakcinējies un aicinu visus to darīt, ja vien tas ir iespējams veselības stāvokļa dēļ. Mūsu skolā ir vakcinēti vismaz 80% skolotāju.”

Direktors gan vēsta, ka ar skolēnu vakcināciju neiet tik raiti. “Šonedēļ pie manis vērsās vairāki vecāki, kas paziņoja, ka pilnīgi noteikti neļaus vakcinēt savus bērnus. Igaunijā vakcinācija ir brīvprātīga, tāpēc ne skolas, ne skolotāji, ne skolu medicīnas darbinieki nevienu bērnu nevakcinēs bez vecāku atļaujas,” uzsver Pikhofs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt