Rīta Panorāma

Intervija ar aizsardzības ministru Arti Pabriku par zemessardzes 30. gadadienu

Rīta Panorāma

Upuru skaits plūdos Ķīnā pieaug līdz 63

Saruna Izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci par vakcinācijas tempiem izglītības iestādēs

Ar skolotāju vakcinēšanos pret Covid-19 nesokas raiti

"Man negribētos ticēt, ka prasība vakcinēties pret Covid-19 būtu vienīgais iemesls, kādēļ kāds pedagogs izlemtu aiziet prom no profesijas," intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja izglītības ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija).

Vienlaikus viņa atzina, ka pagājušajā nedēļā pedagogu vakcinācijas tempi sarukuši: vispārējās izglītības iestādēs nācis klāt vēl viens procents vakcinētu pedagogu, un pašlaik sasniedz 62%, savukārt pirmsskolas izglītības iestādēs sapotējušies vēl divi procenti, un kopā šajās iestādēs sasniegta 48% vakcinācijas aptvere. Visbeidzot augstākajā izglītībā potējušies 78% mācībspēku.

Muižniece norādīja, ka būtiskākais ir tieši vispārējās izglītības iestāžu darbinieku potēšanās temps, jo pirmsskolas izglītības iestādes pandēmijas laikā turpināja darboties klātienē.

Vienlaikus viņa pauda – ja katru nedēļu vakcinētajiem nāks klāt pa vienam procentam pedagogu, iecere sasniegt 80% aptveri tiks sasniegta vien decembrī.

Muižniece neslēpa, ka viņu vienlaikus mulsina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) uzstāšana uz vakcinācijas pret Covid-19 brīvprātīgumu, jo arī pašiem pedagogiem strādāt attālināti bijis grūti.

Izglītības ministre par draudiem zaudēt pedagogus obligātās vakcinācijas prasības dēļ sacīja – gājējs nav jātur ar varu, jo viņš agri vai vēlu aizies.

Ministre pauda ticību, ka darbs izglītībā ir sirds darbs un pieļāva, ka prasība līdzdarboties pandēmijas apturēšanā, iespējams, liek pielikt punktu pedagoga darbam tam, kurš jau bijis izdedzis profesijā.

Muižniece arī skaidroja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sagatavojusi epidemioloģiskās drošības protokolu skolām, kas izglītības iestādēm ļautu strādāt neatkarīgi no 14 dienu kumulatīvā saslimšanas rādītāja uz 100 000 iedzīvotāju valstī. Katrai skolai būtu jāvērtē sava situācija, jāskata, kāds ir sapotēto pedagogu procents un vīrusa izplatība skolā.

Plānots, ka valdība to varētu skatīt augusta vidū, norādīja ministre.

KONTEKSTS:

Valdība konceptuāli vienojās, ka varētu dot darba devējiem tiesības atbrīvot no amata darbiniekus, kuriem nav Covid-19 sertifikāta. Plānota obligāta vakcinēšanās ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs. Valsts un pašvaldības iestādēs klātienē varēs apkalpot darbinieki ar Covid-19 sertifikātiem. To vajadzēs arī darbiniekiem, kas nodrošina iestādes vai uzņēmuma darba nepārtrauktību.

Iepriekš lūgumu nogaidīt ar lēmumu obligātu vakcināciju pret Covid-19 pauda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija) cerībā, ka pedagogu vakcinācijas tempi tuvāko divu nedēļu laikā varētu pieaugt. LIZDA iestājas par brīvprātīgu vakcinēšanos pedagogiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti