Narvā 9. maijā jau atkal izkārs pret Krieviju pavērstu plakātu ar uzrakstu «Putins – kara noziedznieks»

Narvā pie Hermaņa pils karoga torņa jau otro gadu pēc kārtas tiks izkārts pret pāri upei esošo Krievijas pilsētu Ivangorodu pavērsts liels plakāts, uz kura redzams asinīm notašķīts diktators Vladimirs Putins un uzraksts angļu valodā "Putin War Criminal" ("Putins – kara noziedznieks").

Tikmēr Ivangorodā, kā jau katru gadu, tā arī šogad notiks Krievijas rīkotie "Uzvaras dienas" svinību pasākumi. Tur jau esot uzstādīta skatuve, kur notiks šai dienai veltīts koncerts.

"Viņi to reklamē kā savu "Nemirstīgā pulka" gājienu vai arī rāda bildes, ko sūta cilvēki no Narvas, Narvas virzienā. Promenādē noteikti gaidāma palielināta cilvēku plūsma, un mēs esam gatavi tam, lai nodrošinātu tur kārtību," sacīja Narvas policijas iecirkņa priekšnieks Indreks Pūvi.

Viņš arī piebilda, ka jau divus gadus policija uzrauga agresorvalsts simbolikas izmantošanu šajā pasākumā. Abos gados ir reģistrēti aptuveni 130–140 ar to saistīti pārkāpumi.

Par godu Eiropas dienai 9. maijā pie Igaunijas pierobežā esošās pils sienām tiks izkārti Igaunijas, Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas karogi, trešdien informēja Igaunijas Kultūras ministrija.

Pie pils sienām tiks izvietoti arī plakāti ar uzrakstiem "Eiropa sākas ar mums" un "Putins – kara noziedznieks". Ministrijas vērtējumā, ir jāatgādina austrumu kaimiņvalsts iedzīvotājiem par "posta darbiem", ko Krievijas teroristiskais režīms veic Ukrainas teritorijā.

Karogi un plakāti tiek izvietoti ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Igaunijā un Igaunijas zemessardzes organizācijas "Kaitseliit" ("Aizsardzības līga")  atbalstu.

"Mūsu vēstījums ir vienkāršs: Narvā ir robeža starp brīvo Eiropu un teroristisko Krieviju, kur vienā pusē stāv tiesiskums, demokrātija un vārda brīvība, bet otrā – cenzūra, cilvēku iznīcināšana un vardarbība. Lai dzīvo Ukraina! Lai dzīvo Igaunija! Lai dzīvo brīva Eiropa!" sacīja kultūras ministre Heidi Purga.

Karogi un plakāts "Eiropa sākas ar mums" pie Narvas pils sienām atradīsies līdz Jāņu dienai. Plakāts "Putins – kara noziedznieks" pie pils sienām būs tikai trešdien, 9. maijā, kad Krievija atzīmē tā dēvēto Uzvaras dienu.

Pirmo reizi plakāts "Putins – kara noziedznieks" pie Narvas pils sienas tika piekārts pērn 9. maijā. Plakāts tur atradās aptuveni nedēļu.

Līdzīgi pagājušajam gadam, arī šogad Krievijas varasiestādes Ivangorodā ir izvietojušas skatuvi ar milzu ekrānu, kas pavērsts pret Narvu. Gaidāms, ka tur 9. maijā notiks svinības, kas piesaistīs arī Igaunijas robežpilsētas iedzīvotāju uzmanību. Vairāk nekā 95% Narvas iedzīvotāju ir krievvalodīgie.

Igaunijas policija uzsver, ka ir aizliegta agresorvalsts simbolikas, piemēram, Georga lentīšu, publiska izmantošana, tomēr nav aizliegts pieminēt kritušos.

Narvā Eiropas dienas svinības sākas trešdien ar virkni kultūras pasākumu. Ceturtdien pilsētā notiks bezmaksas koncerts, kurā uzstāsies dziedātājs Uku Suviste, dziedātāja Alika ar Narvas simfonisko orķestri un rokgrupa "Smilers".

Pirms koncerta runu teiks Igaunijas prezidents Alars Kariss, Narvas mērs Jāns Totss un Zviedrijas vēstniece Igaunijā Ingrīda Tersmane. Narvas Rātslaukumā būs arī kafejnīcas zona un stends, kurā būs pieejama informācija par ES.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti