Ieceļotājiem Lietuvā obligāti jāaizpilda elektroniska anketa Covid-19 ierobežošanai

No otrdienas, 15. septembra, visiem ieceļotājiem Lietuvā būs elektroniski jānosūta personas dati Nacionālajam sabiedrības veselības centram, ziņo portāls LRT.lt.

Turpmāk pasažieriem, kuri ieceļo Lietuvā ar regulārajiem, speciālajiem vai čartera reisiem ar lidmašīnām, pa jūru vai pa sauszemi, pirms brauciena jāaizpilda elektroniskā forma centra mājaslapā un pirms iekāpšanas transporta līdzeklī jāiesniedz pārvadātājiem apliecinājums – QR kods.

Šādas prasības ieviestas ar veselības ministra Aurēlija Verīgas rīkojumu.

“Tad jau tūroperatoriem un pārvadātājiem jānodrošina, lai pirms iekāpšanas transportlīdzekļos pasažieri aizpilda anketas. Tas vienkāršos datu apkopošanu par cilvēkiem, kas atgriežas no ārzemēm, un nodrošinās, ka viņi ievēros pašizolāciju,” iepriekš paziņoja ministrs.

Ja pasažierim nav elektroniskās ierīces vai pieejas internetam, tūroperatoriem, pārvadātājiem vai viņu pārstāvjiem jānodrošina elektroniskās anketas aizpildīšana ar viņu ierīcēm.

Ministrija uzsvēra, ka papīra formāta anketas tagad var iesniegt tikai izņēmuma gadījumos – ja nevar aizpildīt elektronisko formu sauszemes transportā objektīvo iemeslu dēļ, piemēram, traucēts pieslēgums internetam. 

Tad pārvadātājiem jāiedod pasažieriem papīra formas anketas aizpildīšanai, un tad jānogādā anketas centram ne vēlāk ka vienas dienas laikā.  

Savukārt gadījumos, kad cilvēks ieceļo Lietuva patstāvīgi, piemēram, iebraucot ar savu mašīnu, viņam jāreģistrējas Nacionālajā sabiedrības veselības centrā, ja iebrauc no Covid-19 skartās valsts. Tas jāizdara 12 stundu laikā no ieceļošanas brīža. 

Kopš otrdienas Lietuvā arī samazināts pašizolācijas laiks, tiesa, tad cilvēkam jāatbilst noteiktajiem kritērijiem. Pašizolācijas laiku saīsinās no 14 uz 8 dienām, ja cilvēks nav kontaktējies ar  inficētajām personām, viņam nav simptomu, un astoņas dienas pēc atgriešanās Lietuvā viņam ir negatīvais Covid-19 tests.  

Centrs paziņoja, ka lēmums par pašizolācijas laika saīsināšanu balstīts uz datiem par Covid-19 inkubācijas periodu, kas saņemti no Eiropas Slimību profilakses un kontroles  centra, kas liecinot, ka vidējais inkubācijas periods ir 5 – 6 dienas.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti