Ceturtdienas vakarā, pēc tam, kad tūkstošiem protestētāju bija sapulcējušies pie Honkongas administrācijas vadītāja Ljana Čeņina rezidences, viņš paziņoja, ka protestētāju izvirzīto prasību neizpildīs un savu amatu nepametīs. Vienlaicīgi gan tika paziņots, ka varas iestādes administrācijas vadītāja vietnieka personā ir gatavas iesaistīties sarunās.
Piektdien arī Honkongas protestu līderi paziņoja, ka piekrīt pārrunām, taču savu galveno prasību - centrālās Ķīnas ielikteņu atkāpšanos - viņi neatsauks.
Taču nedaudz vēlāk Honkongas centrā izcēlās jaunas sadursmes starp demokrātijas atbalstītājiem un personām, kuras iebilst pret uzsāktajiem protestiem. Sadursmes izcēlušās pēc tam, kad protestētāju pretinieki mēģināja nojaukt uzceltās barikādes. Kā norāda aģentūra "France Press", pagaidām nav zināms, vai sadursmes izraisījuši uzņēmēji, kuri nav apmierināti ar viņu darba bloķēšanu, vai arī tās ir īpaši organizētas bandas. Neapmierinātību izraisījuši arī policistu mēģinājumi izlauzties cauri protestētāju rindām, aizbildinoties it kā ar nepieciešamību izvest kādu slimu kolēģi. Šāda rīcība izsaukusi pūļa dusmas, policistus nosaucot par meļiem.
Demonstranti ir pārliecināti, ka vēršanos pret viņiem ir sarīkojušas tieši varas iestādes, un trīs no studentu aktīvistu grupām ir paziņojušas, ka tās piedāvātās sarunas boikotēs, ja varas iestādes nepārstās agresiju. Viena no šīm studentu grupām jau pilnībā atteikusies no iesaistīšanās sarunās.
Ķīnas oficiālās varas iestādes atkārtoti paziņojušas, ka demonstrāciju rīkotāji ir nolemti neveiksmei un pieņemtais lēmums, kas ļauj noraidīt nākamā Honkongas administrācijas vadītāja kandidatūras, paliks spēkā, jo neesot nekāda pamata atkāpties no svarīgajiem principiem.
Par spīti Pekinas apgalvojumiem par to, ka Honkongā notiekošais ir Ķīnas iekšējā lieta, arvien pieaug arī starptautiskā neapmierinātība. Savu satraukumu paudušas gan ASV, gan ES, gan Japāna. Diskusijā iesaistījies arī pēdējais Lielbritānijas gubernators Honkongā Kriss Pattens. Viņš norādījis, ka, no vienas puses, valdības izteiktais sarunu piedāvājums ir vērtējams pozitīvi, taču, no otras puses, pašreizējie notikumi pierādot Pekinas bailes par to, ka Honkongas iedzīvotāji nespēj uzvesties atbildīgi un saprātīgi.
Tikmēr eksperti prognozē, ka Honkongas administrācijas vadītāja atkāpšanās ir ļoti mazticama. "France Presse" norāda, ka atkāpšanās liktu Ķīnai zaudēt savu seju, turklāt apdraudētu arī tās centienus apspiest pretošanos Ķīnas iekšienē. Raidsabiedrība CNN savukārt uzsver, ka Ķīna nedrīkst riskēt ar ievērojamo Honkongas tirgu, jo, piemēram, Honkongas birža ir otrā lielākā Āzijā, piekāpjoties tikai Tokijai, un ar tās palīdzību Ķīnai ir iespējams piesaistīt milzīgas investīcijas.