Rīta Panorāma

Stoltenbergs aicina Ungāriju atbalstīt Zviedrijas dalību NATO

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Singapūrā pasniegtas "Earthshot" vides balvas

Singapūrā pasniegtas «Earthshot» vides balvas

Svinīgā ceremonijā Singapūrā pieciem laureātiem pasniegtas "Earthshot" vides balvas un prēmijas. Pasākumu apmeklēja arī viens no balvas dibinātājiem – britu kroņprincis Viljams un citas slavenības. 

"Earthshot" projektu 2020. gadā uzsāka prinča Viljama dibināta labdarības organizācija, un starp tās iniciatoriem bija arī angļu dabaszinātnieks Deivids Atenboro.

Balvas pasniedz piecās kategorijās, kas noteiktas, vadoties pēc ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, un laureāti saņem arī vienu miljonu sterliņu mārciņu dotāciju un cita veida atbalstu, lai turpinātu darbu vides aizsardzības jomā.

Žūrija šogad par uzvarētājiem atzina Peru aktīvistus, kas aizsargā Andu mežu ekosistēmas; Honkongas uzņēmumu, kas izstrādā litija jonu akumulatorus; kā arī globālo "WildAid" jūras programmu, kas palīdz sargāt okeānus. Pārējie divi uzvarētāji ir Indijas uzņēmums, kas saules enerģiju izmanto, lai samazinātu atkritumu daudzumu, un globāla kompānija, kas cenšas samazināt emisijas, izveidojot augsnes oglekļa tirgu.

Singapūru dēvē arī par pilsētu–dārzu, tāpēc tās izvēle pasākumam nebija nejauša. Loģiska bija arī Velsas prinča vizīte vietējā dabas parkā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti