Rīta Panorāma

Sēklu glabātuvei Svalbārā Norvēģijā 15 gadi

Rīta Panorāma

Polijas armiju papildinās 1000 kājinieku kaujas mašīnas

Honkongā un Vācijā mīkstina Covid-19 profilakses pasākumus

Honkongā un Vācijā mīkstina Covid-19 ierobežojumus

Ķīnas Tautas Republikas īpašajā administratīvajā rajonā Honkongā no trešdienas atcelta Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktā prasība par plašu sejas masku lietošanu. Masku lietošanas noteikumi nedaudz mīkstināti arī Vācijā.   

Honkongas izpilddirektors Džons Lī informēja, ka nav novērots inficēšanās gadījumu skaita pieaugums un iedzīvotājiem izveidojusies imunitātes barjera. Tomēr maskas vēl joprojām būs jālieto dažās augsta riska vietās, tai skaitā slimnīcās un senioru aprūpes namos. 

Prasība Honkongā bija spēkā gandrīz trīs gadus, un par tās neievērošanu draudēja apmēram 600 eiro naudas sods. Dienu iepriekš līdzīgs lēmums pieņemts arī blakus reģionā Makao. 

Tikmēr Vācijā no trešdienas vairs nav vajadzīgi negatīvi Covid-19 testi veselības iestāžu apmeklēšanai, bet sejas maskas līdz 7. aprīlim tomēr būs jāvalkā slimnīcu, klīniku un aprūpes namu apmeklētājiem.    

Gan Ķīnas, gan citu valstu eksperti atgādina, ka Covid-19 vairs nerada tādus draudus kā iepriekš, taču cilvēki vēl joprojām inficējas, slimo un mirst. 

Zīmīgi, ka lielās Latīņamerikas valsts Brazīlijas jaunais prezidents Lula da Silva jaunās revakcinācijas kampaņas sākumā saņēma 5. vakcīnas devu. "Man ir 77 gadi, un es vakcinējos, jo man patīk dzīve, un dzīvība ir lielākā Dieva dāvana, kas mums dota," uzsvēra valsts vadītājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti