Panorāma

Beļģijas karalis atvainojas Kongo prezidentam par vardarbību

Panorāma

Atceļ prasību pēc sejas aizsega sabiedriskajā transportā

Atgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem

Dažas valstis atgriežas pie stingrākiem Covid-19 ierobežojumiem

Pasaulē ar Covid-19 saslimušo skaits pārsniedzis 10 miljonus un joprojām pieaug. Kaut arī vairākās valstīs vērojams slimības ierobežošanas progress, kopumā vīruss strauji izplatās un prasa arvien jaunas dzīvības. Daudzas valstis atgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem.  

Vairumā valstu iedzīvotājiem nācies mēnešiem ilgi sadzīvot ar dažādiem ierobežojumiem, kas ieviesti Covid-19 dēļ. Valstīs, kur inficēto skaits krītas, tie tiek atcelti un dzīve šķietami atgriežas ierastajā ritmā. Pasaules Veselības organizācija gan norāda, ka atslābumam nav pamata.

“Mēs visi vēlamies atgriezties ierastajā ritmā, bet skarbā realitāte ir tāda, ka neesam pat tuvu šī visa beigām. Kaut arī dažās valstīs vērojams progress, kopumā pandēmija strauji attīstās. Esam visi kopā šajā garajā ceļā,” uzsvēra PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss.

Amerikas Savienotajās Valstīs, kuras vīruss skāris visvairāk, ik dienu reģistrē aptuveni 44 000 jaunu saslimšanas gadījumu.

Tā kā šonedēļ plānotas ikgadējās ASV Neatkarības dienas jeb 4. jūlija svinības, vairākos štatos atgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem, lai novērstu pulcēšanos. Floridā un Kalifornijā pludmales būs slēgtas.  

“Mēs nedrīkstam pieļaut tik strauju pozitīvo gadījumu pieaugumu. Katru dienu sazināmies ar iedzīvotājiem un lūdzam viņus izolēties un ievērot piesardzību. Ja neapstādināsim to tagad, vilciens būs aizgājis,” paziņoja Losandželosas pašvaldības pārstāve Barbara Ferēra.

Indijā, kur inficēto ir vairāk nekā pusmiljons, pēdējās dienās reģistrēts rekordaugsts inficēto skaita pieaugums. Iespējams, tas saistīts ar testēšanas apjomu palielināšanu. Valstī veikti gandrīz deviņi miljoni testu. Piemēram, Mumbajas nabadzīgākajos rajonos strādā īpašas mediķu vienības, kuras testē iedzīvotājus, lai novērstu tālāku Covid-19 izplatību.

Jauni vīrusa uzliesmojumi reģistrēti arī Eiropā. Piemēram, Serbijas galvaspilsētā Belgradā no otrdienas visās iekštelpās obligāta prasība būs valkāt sejas maskas. Valdība šādu soli pieņēma, jo inficēto skaits nedēļas laikā strauji pieaudzis.

“Esmu uztraucies vairāk nekā iepriekš, jo tad bija spēkā ierobežojumi. Tad es nezināju nevienu, kurš būtu inficējies, bet tagad zinu un satraucos,” medijiem atzina Belgradas iedzīvotājs Slavko Milovanovičs.

Līdzīgus soļus, kad ierobežojumus attiecina vien uz kādu pilsētu vai reģionu, spērušas arī citas valdības.

Piemēram, Lesterā Anglijā no otrdienas slēgtas tirdzniecības vietas, arī mācību iestāžu durvis būs slēgtas. Kaut arī valstī no sestdienas vairumu ierobežojumu atcels, Lesterā tas nenotiks, kamēr netiks apturēts uzliesmojums.

KONTEKSTS:

Samazinoties saslimstībai ar Covid-19, Eiropas valstis pakāpeniski mazina noteiktos ierobežojumus. No 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju. Iekšējās robežas pamazām atver arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna Pasaules Veselības organizāciju informēja pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti