Britu valdības centieni mazināt ierobežojumus rada apjukumu sabiedrībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lielbritānijā pakāpeniski tiek atviegloti pandēmijas laikā noteiktie stingrie ierobežojumi, lai gan nāves gadījumu skaita ziņā briti ir otrie pasaulē pēc ASV, apsteidzot Itāliju un Spāniju. Taču britu valdības centieni dažus ierobežojumus mazināt ir radījuši apjukumu sabiedrībā.

Britu valdības saziņa ar sabiedrību ir bijusi pretrunīga. Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons uzrunāja iedzīvotājus no Dauningstrītas 10, skaidrojot savu trīspakāpju plānu ierobežojumu atvieglošanai. Tie, kas gaidīja skaidrību par to, ko varēs un ko nevarēs darīt, bija vīlušies. Iepriekš tika teikts, lai iedzīvotāji paliek mājās, bet tagad Džonsons saka – esiet uzmanīgi.

Nav skaidrs, tieši kādu rīcību no iedzīvotājiem gaida.

Runājot par sava plāna pirmo posmu, Džonsons sacīja, ka cilvēki, kuri nevar strādāt no mājām, nu var iet uz darbu. Bet nav skaidrs, kā viņiem ievērot sociālo distancēšanos. Viņa teiktais daudzus samulsināja, jo nav skaidrs, kā lai tiek uz darbu.

“Tagad mums jāuzsver, ka visi, kas nevar strādāt no mājām, piemēram, tie, kas strādā celtniecībā vai ražošanā, ir aktīvi jāmudina doties uz darbu. Un mēs vēlamies, lai jūs varētu droši nokļūt darbā. Tāpēc jums vajadzētu izvairīties no sabiedriskā transporta, ja tas ir iespējams,” sacīja Džonsons.

Premjera plāns ir reveranss tiem, kas aicinājuši uz ekonomikas atsākšanu pēc iespējas ātrāk. Valdības padomnieki saka, ka premjerministrs tomēr baidās no otrā saslimstības viļņa, tāpēc vēlas rīkoties piesardzīgi.

Skotijas, Velsas un Ziemeļīrijas līderi jau ir kritizējuši Džonsona jauno pieeju, konkrēto “palieciet mājās” nomainot ar neskaidro “esiet uzmanīgi” un aicinot cilvēkus iet uz darbu. Tas notiekot pārāk agri, uzskata skoti.

“Kā vadītājiem mums ir pienākums sniegt šo skaidrību tiem, par kuriem esam atbildīgi, nevis to sajaukt. Tāpēc es esmu lūgusi Apvienotās Karalistes valdību neizvietot viņu “esiet uzmanīgi” reklāmas kampaņu Skotijā. Jo Skotijas vēstījums šajā posmā nav "palieciet mājās, ja varat". Mūsu vēstījums ir šāds: “palieciet mājās, izņemot ļoti būtiskus iemeslus to nedarīt” un punkts!” sacīja Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena.

Britu valdība arī noteikusi, ka ceļotājiem, kas ierodas no citām valstīm, būs karantīnā jāpavada 14 dienas. Izņēmums ir ieceļotāji no Francijas un Īrijas. Nav skaidrs, vai ceļotāji no jebkuras valsts varēs izvairīties no šīs karantīnas, vienkārši ierodoties Lielbritānijā caur Franciju. 

Kāpēc tieši Francija ir izņēmums, nevis Vācija, kur saslimušo skaits ir krietni mazāks, tas nav skaidrs.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis sākušas spriest par ierobežojumu mīkstināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti