Baltijas jūras reģiona valstīs pastiprina Covid-19 ierobežojumus

Pieaugot koronavīrusa Covid-19 inficēto skaitam, Baltijas jūras reģiona valstīs pastiprina ierobežojumus, lai uzlabotu epidemiolģisko situāciju. Pirmo reizi kopš pandēmijas sākuma par nacionāla mēroga ierobežojumiem ir paziņojusi Zviedrijas valdība. Arī Igaunijā no šīs nedēļas atkal ir spēkā stingrāki ierobežojumi, bet Lietuvā jau domā par nepieciešamību pagarināt vispārējo karantīnu.

ĪSUMĀ:

  • Tartu Universitātes zinātnieki: Ar Covid-19 Igaunijā varētu būt saslimuši 0,4% iedzīvotāju.
  • Igaunijā jauni ierobežojumi attiecībā uz cilvēku pulcēšanos sabiedriskās vietās.
  • Lietuvā kopš 7. novembra vispārējā karantīna; pieļauj iespēju to pagarināt.
  • Zviedrijā publiskos pasākumos vienkopus nedrīkstēs pulcēties vairāk par 8 personām.
  • Noteikumu pārkāpējiem Zviedrijā draudēs cietumsods līdz sešiem mēnešiem.

Baltijas jūras reģiona valstīs pastiprina Covid-19 ierobežojumus
00:00 / 03:17
Lejuplādēt
Vēl oktobra beigās Covid-19 epidemioloģiskā situācija Igaunijā bija krietni labāka nekā Latvijā un Lietuvā. Kamēr Lietuvā un Latvijā regulāri tika pārspēts diennaktī reģistrēto inficēto antirekords, tikmēr Igaunijā inficēšanās radītāji bija salīdzinoši zemi.

 

Taču šomēnes arī tur inficēto skaits ir strauji pieaudzis. Jaunākie dati liecina, ka pēdējās 14 dienās Igaunijā uz 100 000 iedzīvotāju ir 218,59 Covid-19 inficēšanās gadījumi. Salīdzinājumam  – Latvijā pēdējās divās nedēļās uz 100 000 iedzīvotāju reģistrēti 234,6 inficētie.

Tartu Universitātes zinātnieki apgalvo, ka pašlaik koronavīruss Igaunijā ir izplatījies plašāk kā jebkad agrāk.

Viņu aprēķini liecina, ka ar Covid-19 varētu būt inficējušies aptuveni 0,4% valsts iedzīvotāju.

Lai samazinātu vīrusa izplatību, Igaunijā no pirmdienas ir spēkā jauni ierobežojumi, kas attiecas uz cilvēku pulcēšanos sabiedriskās vietās. Ēdināšanas iestādes un izklaides vietas nedrīkst strādāt ilgāk par pusnakti, bet veikalos un iepirkšanās centros kopā nedrīkst pārvietoties vairāk kā divas personas, kurām jāievēro vismaz divu metru distance no citiem. Publiskajā transportā, veikalos un izklaides vietās obligāti ir jāvalkā sejas un deguna aizsargmaska, raksta "The Baltic Course".

Lietuvā kopš 7. novembra ir spēkā vispārējā karantīna, kuras laikā uz iedzīvotājiem attiecas dažādi pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumi. Valdības lēmums paredz, ka karantīna būs spēkā līdz 29. novembra pusnaktij. Tomēr arvien augstie Covid-19 inficēšanās rādītāji piespieduši Lietuvas valdības locekļus nākt klajā ar brīdinājumiem, ka vispārējās karantīnas režīmu nāksies pagarināt. Taču optimismu vieš epidemiologu teiktais, ka koronavīrusa izplatība pamazām piebremzējas.

Zviedrija līdz šim bija viena no retajām Eiropas valstīm, kur neieviesa stingrus ierobežojumus, bet rekomendēja iedzīvotājiem ievērot piesardzību, lai nepieļautu koronvīrusa izplatīšanos.

Pirmdien, 16. novembrī, Zviedrijas premjerministrs Stefans Levēns paziņoja, ka no 24. novembra publiskos pasākumos vienkopus nedrīkstēs pulcēties vairāk par astoņām personām. Par publiskiem pasākumiem uzskatīs tādus, kuru rīkošanai ir nepieciešama varasiestāžu atļauja, piemēram, teātra izrādes, lekcijas, koncerti un sporta sarīkojumi. Noteikumu pārkāpējiem draudēs cietumsods līdz sešiem mēnešiem.

Levēns aicināja iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot ierobežojumus arī privātos pasākumos.

"Kļūs sliktāk. Pildiet savu pienākumu un esiet atbildīgi, lai apturētu infekcijas izplatīšanos.

Es saku vēlreiz – kļūs sliktāt. Tāpēc nedrīkst būt situācijas, kad vienviet pulcējas vairāk par astoņiem cilvēkiem, pat ja uz viņiem likums formāli neattiecas.

Tā ir jaunā norma visai sabiedrībai, visiem zviedriem. Neejiet uz sporta zāli. Neejiet uz bibilotēku. Nevakariņojiet ārpus mājām. Neballējieties. Atceliet to visu," paziņoja Levēns.

Jaunie ierobežojumi Zviedrijā būs spēkā vismaz četras nedēļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt