Panorāma

Eiropa sper riskantu soli pretī Ķīnai

Panorāma

Panorāma

Austrālijā iedzīvotājus vakcinēs no marta

Austrālijā iedzīvotājus vakcinēs no marta

Atšķirībā no citām valstīm, Austrālijā iedzīvotāju vakcinēšana vēl nav sākusies. Tur iedzīvotāji potes pret Covid-19 varēs saņemt tikai no marta. Vienlaikus pagaidām iedzīvotāji par vakcinēšanos tik ļoti nesatraucas, jo Austrālijā tagad ir vasara un vīruss atkāpies.

Austrālijā pirmais Covid-19 gadījums tika reģistrēts tieši pirms gada janvāra beigās, bet pirmais uzliesmojums kontinentu sasniedza martā. Tad pāris nedēļas ik dienu valstī reģistrēja vairākus simtu jaunu saslimšanas gadījumu dienā. Aprīlī situācija normalizējās, bet, sākoties Austrālijas ziemai jūnijā, valsti piemeklēja atkārtots, nopietnāks Covid-19 uzliesmojums. Pēc lieluma Austrālijas kontinents ir aptuveni tikpat liels, cik visa Eiropa. Līdz ar to situācija, kā arī ierobežojumi pa štatiem būtiski atšķīrās.

Ziemā vissmagāk vīruss skāra Viktorijas štatu, kur dzīvo arī Ilze Nāgela.

"Mums smagākais brīdis bija jūlijs, augusts. Viktorijā, salīdzinot ar citām pavalstīm, bija vissliktāk. Kopējais inficēto skaits Viktorijā bija 20 414, bet visā Austrālijā – 28 tūkstoši. Tas nozīmē, ka te bija lielākais. Arī nāves gadījumu te mums bija 820 un visā Austrālijā – 900," stāsta laikraksta “Latvietis” palīgredaktore Ilze Nāgela.

Viktorijas štatā ziemā spēkā bija komandantstunda no astoņiem vakarā līdz pieciem rītā. Bija liegta jebkāda ciemošanās, kā arī nedrīkstēja atrasties tālāk par pieciem kilometriem no mājvietas, ja vien tam nebija pamatota iemesla. 

"Sodi bija ļoti lieli. Piemēram, iziet uz ielas bez maskas – 200 dolāru.

Tad izdomā, vai vēlies šķirties no 200 dolāriem. Arī visi cita veidi soda – piemēram, ja atradies kādā vietā, kas ir tālāk par pieciem kilometriem no dzīvesvietas un tev nekāda iemesla nebija tur būt, tad pāri par tūkstoti dolāru sods. Bija patruļas, bija policija ar armiju, kas pārbaudīja, kāpēc atrodies tur, ko tur dari," turpina Nāgela. 

Tagad visā valstī, arī Viktorijas štatā, situācija ir stabila, bet vairāki ierobežojumi vēl joprojām ir spēkā. Piemēram, liegti masu pulcēšanās pasākumi, kā arī iekštelpās visiem jābūt sejas maskās. Austrālijā iedzīvotāju vakcinēšana vēl nav sākusies, bet noslēgti līgumi par devu piegādi ar vairākiem uzņēmumiem, tai skaitā ar "Pfizer" un "AstraZeneca". 

"Par vakcinēšanos Austrālijā – tā vēl nav sākusies, jo vēl nav apstiprināta šīs vakcīnas lietošana. Sagaidāms, ka tā tiks apstiprināta februārī, kas mums ir vasaras beigas.

Tas nozīmē, ka mēs būsim gatavi sagaidīt savus ziemas mēnešus. Austrālijas premjers ir paziņojis, ka potes būs pieejamas visiem Austrālijas iedzīvotājiem par brīvu," atklāj Nāgela. 

Austrālijas latviešu kopienas kora mēģinājums Zoom platformā

Kaut arī situācija normalizējusies, pandēmija mainījusi cilvēku paradumus. Jau gadu Nāgela nav redzējusi radiniekus, kuri dzīvo citos štatos, bet latviešu kopienas pasākumi galvenokārt norit tikai attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt