Dienas ziņas

Džonsona valdība nonāk kritikas krustugunīs

Dienas ziņas

Covid-19 statistika iepriecina

ASV nosaka ceļošanas ierobežojumus Brazīlijai

ASV nosaka ceļošanas ierobežojumus Brazīlijai

ASV ieviesušas aizliegumu ieceļot valstī ārvalstniekiem, kuri pēdējo divu nedēļu laikā bijuši Brazīlijā. Lēmums pieņemts pēc tam, kad Brazīlija strauji kļuvusi par otru Covid-19 vissmagāk skarto valsti pasaulē. Tikmēr Savienotajās Valstīs bažas rada daudzviet ignorētie sociālās distancēšanās noteikumi aizvadītajā nedēļas nogalē.

Lai gan ASV joprojām ir Covid-19 vissmagāk skartā valsts ar aptuveni 1,7 miljoniem inficēšanās gadījumu, vairākos štatos, tostarp pirmajā vīrusa epicentra Ņujorkā situācija turpina stabilizēties.

Pretēja situācija ir Brazīlijā, kur pēc oficiālā inficēšanās gadījumu skaita apsteigta Krievija, bet pēdējās dienās no Covid-19 mirušo skaits bijis pat lielāks nekā Savienotajās Valstīs. Tomēr tas nav traucējis Brazīlijas prezidentam turpināt rīkot plašas politiskas demonstrācijas, kuru laikā prezidents nekautrējās arī apskaut savus atbalstītājus.

Žairs Bolsonaru nomainījis jau divus veselības ministrus saistībā ar domstarpībām par sociālās distancēšanās pasākumu nepieciešamību. Vienlaikus viņš arī iesaistījies asā un brīžiem pat rupjā politiskā konfrontācijā ar lielāko pilsētu mēriem, kas pārstāv citus politiskos spēkus, kā arī konstitucionālo tiesu.

Tikmēr ārsti turpina ziņot par būtiskām un pieaugošām problēmām visvairāk noslogotajās Brazīlijas slimnīcās. "Darba dinamika nav ļoti labi organizēta. Redzam, kā sistēma sāk sabrukt," norāda intensīvās aprūpes koordinators Ulisss de Melo.

Saistībā ar esošo situāciju Brazīlijā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija izšķīrusies apturēt avioreisus no Brazīlijas un noteikt aizliegumu Savienotajās Valstīs ieceļot ārvalstniekiem, kas pēdējās divās nedēļās bijuši Brazīlijā, kā arī nodrošināt stingru karantīnu tiem amerikāņiem, kuri no turienes atgriežas mājās. "Brazīlija vairāk iet pūļa imunitātes virzienā, jūs jau zināt, kas tas ir, un viņiem ir problēmas," teicis ASV prezidents Donalds Tramps.

Līdzīgi ierobežojumi pašlaik ir spēkā saistībā ar Ķīnu, Irānu un Šengenas zonu apmeklējušajiem ārvalstniekiem.

Vašingtonas lēmums tiek vērtēts kā politisks trieciens Brazīlijas prezidentam, kurš bieži raksturots ideoloģiski tuvs ASV prezidentam Trampam. Regulāri ar viņu sazvanījies, kā arī vēl martā, kad Covid-19 jau strauji izplatījās Eiropā, personīgi tikās ar ASV prezidentu Marolago kūrortā Floridā.

Ierobežojumi pret Brazīliju noteikti laikā, kad pašu mājās ASV daudzviet skandālu izraisījusi iedzīvotāju uzvedība nedēļas nogalē pirms Kara veterānu piemiņas dienas, kas katru gadu tiek organizēta maija pēdējā pirmdienā un neoficiāli iezīmē arī vasaras sākumu. Virknē štatu iedzīvotāji atklāti pārkāpa noteiktos sociālās distancēšanās ierobežojumus. Lieli cilvēku pūļi veidojās gan pludmalēs, gan parkos, gan citās atpūtas vietās. Īpaši problemātiska situācija bija Floridā, kur pludmalē starp atpūtniekiem izcēlās kautiņš un atskanēja arī vairāki ieroču šāvieni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti