Anglijā pastiprinās Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Daļā Lielbritānijas – Anglijā – tiks būtiski pastiprināti Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi. Vienlaikus premjerministrs Boriss Džonsons solīja, ka netiks ieviests pilnīgs karantīnas režīms.

“Valdība ieviesīs jaunus, rūpīgi izvērtētus ierobežojumus Anglijā, lai maksimāli samazinātu inficēto skaitu, bet vienlaikus nodarītu pēc iespējas mazāku kaitējumu cilvēku dzīvei un izdzīvošanai.

Es vēlos uzsvērt, ka tā nav atgriešanās pie pilnīga karantīnas režīma, kas tika noteikts martā.

Mēs neizdodam noteikumu visiem cilvēkiem palikt mājās. Mēs nodrošināsim, lai skolas, koledžas un universitātes turpinātu darbu, jo nekas nav svarīgāks par jauniešu izglītību, veselību un labklājību,” sacīja Džonsons.

Britu valdības izstrādātie noteikumi paredz, ka bāriem, krogiem un restorāniem darbs jābeidz plkst.22. Biroju un iestāžu darbiniekiem rekomendēts attālināts darba režīms, savukārt mazumtirdzniecības, atpūtas, tūrisma un citiem uzņēmumiem stingri jāievēro vadlīnijas cīņai pret Covid-19, pretējā gadījumā tiem draud naudas sods vai slēgšana.

Cilvēkiem obligāti jāvalkā sejas maskas taksometros un sabiedriskās vietās, un individuālais aizsardzības līdzeklis jālieto arī veikalu darbiniekiem.

Jaunie noteikumi Anglijā varētu palikt spēkā vairākus mēnešus. Džonsons arī informēja, ka  kontaktējies ar Skotijas, Velsas un Ziemeļīrijas vietējo valdību vadītājiem un ka arī šajās valsts daļās  tiks noteikti līdzīgi ierobežojumi.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti