Māju siltināšanā Saldū konstatē būvnieku karteli

Konkurences padome (KP) 26. aprīlī pieņēma lēmumu sodīt divus būvniecības uzņēmumus – SIA "Gate L" un SIA "Aksīte" – par aizliegtu vienošanos, savstarpēji sadalot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanas objektus Saldū. Uzņēmumiem naudas sods samazināts, jo tie atzinuši vainu un apņēmušies nepārsūdzēt KP lēmumu. Abiem uzņēmumiem kopā piemērots 108 472 eiro naudas sods. 

Sākotnējo informāciju par iespējamo konkurences tiesību pārkāpumu KP saņēma no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras. Ņemot vērā lietas izpētes laikā iegūtos pierādījumus, KP konstatēja, ka SIA "Gate L" un SIA "Aksīte" vienojās par dalības nosacījumiem Saldus pilsētas un Saldus novada dzīvokļu īpašnieku biedrību iepirkumos, panākot savstarpēju vienošanos 2017. gadā par trīs Nākotnes ielas māju un 2021.–2022. gadā par divu Veidenbauma ielas māju siltināšanas projektu sadali.

Būvdarbi tika veikti par Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem.

KP konstatēja, ka abi uzņēmumi savstarpēji sadalīja divu māju siltināšanu Veidenbauma ielā, tostarp apmainījās ar komerciāli sensitīvu informāciju. Vienlaikus KP konstatēja, ka Nākotnes ielas māju siltināšanas iepirkumos abi uzņēmēji izveidoja apvienību, taču neveica darbus līdzvērtīgā apjomā katrā objektā, kā paredzēja līgums, bet gan katrs izpildīja darbus citā objektā. SIA "GATE L" izpildīja darbus objektā Nākotnes ielā 7, savukārt SIA "Aksīte" visus darbus izpildīja Nākotnes ielā 1A un Nākotnes ielā 1B.

Tādējādi apvienība tika izveidota, lai mazinātu konkurenci konkrētajos iepirkumos un lai apvienības aizsegā apmainītos ar komerciāli sensitīvu informāciju.

KP pārkāpumā iesaistītajiem uzņēmumiem piemēroja naudas sodus, kas tika aprēķināti procentos no uzņēmuma iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma.

Abi lietas dalībnieki izlīguma rezultātā saņēma naudas soda samazinājumu 10% apmērā.

SIA "Gate L" piemērots naudas sods 53 506 eiro apmērā, un SIA "Aksīte" – 54 965 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti