Militārais analītiķis: Karš Ukrainā būs ilgs un idejas par tā saīsināšanu jau ir pagātnē

Karš Ukrainā būs ilgs un netiks pabeigts ar vienu Ukrainas bruņoto spēku pretuzbrukumu – rietumvalstīs valdošo noskaņu pauda militārais analītiķis Maikls Kofmans. Ukrainas prezidents pēdējās dienās ir ticies ar vairākām augstām rietumvalstu amatpersonām, lai pārrunātu turpmāku militāru atbalstu kara plosītajai valstij.

Kijivā ceturtdien viesojās NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Kā pēc tikšanās savā ikvakara uzrunā atzina Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, viņš ar Stoltenbergu runājis par uzņemšanu NATO un Ukrainas–NATO padomes formātu. Tāpat apspriedis Ukrainas pretgaisa aizsardzības stiprināšanu pirms ziemas. 

Savukārt ar Francijas un Lielbritānijas aizsardzības ministriem Zelenskis runājis par Ukrainas karavīru stiprināšanu un vispārējo uzvaras stratēģiju karā.

Zelenskis sacīja, ka notiek sadarbība Ukrainai un tās partneriem nepieciešamo ieroču kopīgā ražošanā. 

Tikmēr viens no zināmākajiem militārajiem analītiķiem Maikls Kofmans no Kārnegī Starptautiskā Miera fonda paudis viedokli, ka rietumvalstis sliecas uzskatīt, ka Krievijas karš pret Ukrainu būs ilgs un netiks pabeigts ar vienu Ukrainas bruņoto spēku pretuzbrukumu. 

Viņš norādīja, ka Rietumi uzskatīja, ka šis pretuzbrukums dos Ukrainai priekšrocības sarunās ar Krieviju, taču līdz šim "šis viedoklis, lai arī nav pilnībā atmests, lielā mērā ir aizgājis otrajā plānā".

Kā skaidrojis Kofmans, "cilvēki saprot, ka karš būs ilgs, un potenciālie veidi, kā šo karu padarīt īsu, jau ir pagātnē. 

Galvenajā plānošanā jākoncentrējas uz ilgāku karu, kuram, tāpat kā visiem kariem, būs dažādas fāzes". 

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti