Krievija ar droniem un raķetēm Ukrainā uzbrukusi Kijivai, Krivijrihai un Ļvivai

Krievija naktī uz piektdienu uzbrukusi Ukrainai ar trieciendroniem "Shahed" un no Melnās jūras ar spārnotajām raķetēm "Kaļibr", pavēstīja Ukrainas armijas Gaisa spēki. Sprādzieni dzirdēti vairākās Ukrainas pilsētās, tostarp Kijivā, Krivijrihā un Ļvivā.

Nakts uz piektdienu bija jau kārtējā, kad gandrīz visā Ukrainas teritorijā bija izsludināta gaisa trauksme, un tiek ziņots par sprādzieniem vairākās pilsētās. 

No 22 droniem "Shahed" notriekti 16, bet no sešām raķetēm "Kaļibr" – puse, pavēstīja armija.

Krivijrihā trāpīts privātā rūpnieciskā uzņēmumā. Šajā triecienā cietusi 64 gadus veca sieviete. Viņa nogādāta slimnīcā smagā stāvoklī, pavēstīja Dņipropetrovskas apgabala kara administrācijas vadītājs Serhijs Lisaks.

Ļvivas mērs Andrijs Sadovijs par sprādzieniem pavēstīja platformā "Telegram": "Atbilstoši provizoriskajai informācijai mērķis bija pilsētas kritiskās infrastruktūras objekts. Uzbruka ar šahediem. Cietušo nav."

Kijivā izdevies notriekt visus "Shahed" dronus, apliecināja pilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko.

"Maija 19 dienu laikā jau desmitais gaisa uzbrukums mūsu galvaspilsētai. Atbilstoši provizoriskajai informācijai krievi uz pilsētu atkal raidīja dronus kamikadzes "Shahed" vairākos viļņos ar nelieliem intervāliem starp uzbrukumiem," platformā "Telegram" pavēstīja amatpersona.

Pretgaisa aizsardzības spēki notriekuši visus pamanītos gaisa mērķus, kas lidojuši Kijivas virzienā, piebilda Popko.

Krievija ir mainījusi savu raķešu triecienu fokusu, atsaucoties uz Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direktorāta vadītāja vietnieku Vadimu Skibitski, ziņo mediji. 

Pēc mēnešiem ilgiem uzbrukumiem Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai Krievija tagad arvien vairāk vēršoties pie militārajiem objektiem un piegādēm, norādīja amatpersona.

Tagad galvenais mērķis ir izjaukt gatavošanos Ukrainas pretuzbrukumam. Krievijas aviācija tagad arī biežāk nekā agrāk bombardē frontes līnijas vai tās tuvumā esošos rajonus.

Tikmēr ASV Kara studiju institūts vēstīja, ka Ukrainas karaspēks pretuzbrukuma operāciju gaitā Bahmutas rajonā pārņēmis iniciatīvu un guvis būtiskus taktiskos panākumus.

Taču tas nav jaunas vērienīgas operācijas sākums, norādīja analītiķi.

KONTEKSTS

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos, un, saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina tagad gatavo savu pretuzbrukumu.

Kopš pagājušā gada vasaras nogales smagas cīņas notiek pie Bahmutas, kas kļuva par vienu no galvenajiem krievu uzbrucēju mērķiem un kur Krievijas spēki cieš milzīgus zaudējumus. Pēdējā laikā saņemtas ziņas par Ukrainas spēku pavirzīšanos uz priekšu Bahmutā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti