Dienas ziņas

Kļūdas "Rīgas satiksmes" informatīvajos ekrānos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krievijas spēki pastiprina uzbrukumus Avdijivkai

Krievijas spēki pastiprina uzbrukumus Avdijivkai

Sagrautas ēkas, bumbu krāteri ik uz soļa, drupas. Tas, šķiet, ir vienīgais, kas palicis pāri no Avdijivkas, pilsētas Ukrainas austrumos. Tagad Krievijas karaspēks sācis jaunu ofensīvu. Pilsētas mērs ziņo, ka okupanti uzbrūk no visiem virzieniem un nav tādas vietas, kur nenotiktu kaujas.

Vēl pirms Krievijas iebrukuma Avdijivkā dzīvoja vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku, tagad palikuši aptuveni 900. Viņi mēnešiem atteikušies pamest pilsētu un šobrīd mitinās pagrabos. Taču tas nepavisam nav droši, jo cīņas viņus sasniedz arī tur – tās notiek arī māju pagalmos, kāpņutelpās un pagrabos.

Civiliedzīvotāju evakuācija no Avdijivkas pilsētas
Civiliedzīvotāju evakuācija no Avdijivkas pilsētas

Ukrainas spēkiem Avdijivkā galvenās grūtības sagādā nevis uzbrūkošās Krievijas karavīru masas, bet munīcijas – artilērijas un prettanku lādiņu – trūkums.

Ukraiņu militārās analītikas grupa "Frontelligence Insight" nākusi klajā ar drūmu ziņojumu, sakot, ka kļūst skaidrs, ka jautājums par Avdijivkas krišanu ir nevis vai, bet kad. Tāpat eksperti norāda, ka Ukrainas spēki steidzami jānodrošina ar munīciju.

Izdevums "Forbes" lēš, ka pienācis pēdējais laiks Ukrainas armijai izvilkt spēkus no Avdijivkas, pirms Krievija aizver spīles ap pilsētu.

Viņi norāda, ka taktiska atkāpšanās būtu labāka nekā karavīru krišana gūstā.

Par munīcijas trūkumu Ukrainas politiķi un armijas pārstāvji atgādina nemitīgi. Eiropas Savienība līdz gada beigām ir apsolījusi vairāk nekā miljonu lādiņu. Vairāki Eiropas politiķi norādījuši, ka munīcijas ražošana Eiropas Savienībā trīskāršojusies, tādēļ tuvākajā laikā Ukraina varētu saņemt vēl.

Tikmēr uzbrukumi Avdijivkai tikai pastiprinās. Ukrainas amatpersonas norāda, ka tas vistiešāk saistāms ar kara otro gadadienu, kā arī ar Krievijā martā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Putinam ir vajadzīga jebkāda uzvara, bet Ukrainas karavīri ir apņēmības pilni viņam tādu nedot.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīgā un spēcīgā pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Eiropas Savienība februāra sākumā vienojās par ilgtermiņa atbalstu Ukrainai 50 miljardu eiro apmērā, taču ASV iekšējo politisko strīdu dēļ aizvien nav panākta vienošanās par palīdzību kara skartajai valstij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti