Starptautiskas sacensības izlašu sportistiem atļauj rīkot no 10 gadu vecuma

Starptautisko sporta federāciju kalendārā iekļautās sacensības izlašu sportistiem turpmāk drīkstēs rīkot dalībniekiem no 10 gadu vecuma, paredz valdībā ceturtdien apstiprinātās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai. 

(papildināts)
Izmaiņas attiecas arī uz oficiālajiem treniņiem, kas risinās pirms attiecīgajām sacensībām. Noteikumos saglabāts nosacījums, ka sacensībām jānotiek bez skatītājiem. Starptautiska sporta pasākuma organizatoram arī ir noteikti īpaši pienākumi epidemioloģiski drošu sacensību sarīkošanai “burbuļa" formātā.

Pirms izmaiņu apstiprināšanas starptautiskās sacensības izlašu sportisti līdz 15 gadu vecumam tika atļauts trenēties, bet sacensības tās varēja aizvadīt tikai ārvalstīs, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas informācija.

Ņemot vērā Latvijas jauniešu izlašu starptautisko sacensību kalendāru, vairākas sporta federācijas paudušas gatavību organizēt Latvijā arī starptautiskās sacensības jaunāka vecuma izlašu sportistiem. Izvērtējot līdzšinējo praksi, valdība noteica, ka turpmāk Latvijā drīkst norisināties starptautiskās sporta sacensības dalībnieku grupām vecumā no 10 gadiem.

Sporta treniņi jeb nodarbības tiek atļautas arī bērnu diennakts nometnēs. 

Izmaiņas Ministru kabineta noteikumos stāsies spēkā līdz ar to publicēšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti