Sports / Sporta politika
Basketbola skolas «Rīga» saimniecības īpatnības: atkāpes no likumiem finanšu jomā
Kampaņā "Bērnu sporta uzrēķini", uzklausot vecāku stāstus, Latvijas Televīzija visbiežāk sastapās ar basketbola skolas "Rīga" nosaukumu. To gan daļēji var noteikt BS Rīga" mērogs - tā ir ļoti liela iestāde, apvienojot vairāk nekā 2400 audzēkņu. BS "Rīga" direktors Guntis Šēnhofs nenoliedz, ka naudas apritē skolā ir atkāpes no likumiem, bet viņš to pamatoja ar treneru nepietiekamo oficiālo atalgojumu.
Ministre par ierobežojumiem sportā: pērt bērnus par pieaugušo neizdarību ir vienkāršākais ceļš
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nākamnedēļ piedāvās risinājumus, kas pavērtu iespēju arī 12 gadu vecumu nesasniegušiem bērniem pandēmijas apstākļos iesaistīties sporta nodarbībās telpās, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" teica ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija). Ierobežojumi bērnu sportam tikuši noteikti pēc veselības ekspertu ieteikumiem, tomēr ministre saskata nepieciešamību kompromisiem, kas respektētu visu iesaistīto intereses.
Krasi ierobežojumi bērnu sportam Latvijā saglabājas arī pēc «lokdauna»
Jau otro gadu bērnu sporta apguvi nopietni kavē valdības noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi. Lai arī bērnu un jauniešu sports kā prioritārs tiek izcelts ne tikai amatpersonu runās, bet pat Sporta likumā, pēc "lokdauna" beigām arvien spēkā esošie ierobežojumi liecina par pretējo.
Vecāku izmaksas sportā var mazināt ar citviet Eiropā sevi apliecinājušiem risinājumiem
Kampaņā "Bērnu sporta uzrēķini” Latvijas Televīzijas Sporta ziņu redakcija mēneša laikā uzklausīja milzum daudz vecāku stāstu par reālajiem tēriņiem, sūtot savas atvases uz sporta nodarbībām. Daļa izmaksu esošajā sistēmā vecākiem ir skaidras, bet arvien pastāv arī nezināmie un mainīgi lielumi. Finanšu slogu vecākiem varētu samazināt, ieviešot citviet Eiropā sevi jau apliecinājušus risinājumus.
Sporta padomē lems par olimpisko prēmiju piemaksu bobslejistiem un svarcēlājam Plēsniekam
Nacionālā sporta padome (LNSP) ceturtdien apspriedīs naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem vasaras olimpiskajās un paraolimpiskajās spēlēs Tokijā, kā arī citiem izciliem panākumiem sportā pērnā gada nogalē un šogad. Izskatīs arī jautājumu par prēmiju starpību piemaksu iepriekš notikušo olimpisko spēļu laureātiem svarcelšanā un bobslejā.
Latvijā vecāku līdzmaksājums sportā – augstāks nekā vidēji Eiropā. Saruna ar LTV Sporta ziņu vadītāju Juri Valdovski
Latvijas Televīzijas (LTV) Sporta redakcija projektā "Bērnu sporta uzrēķini" padziļināti pētīja, kāpēc bērnu sports Latvijā lielā mērā balstās uz vecāku līdzmaksājumiem. Projekts ir finiša taisnē, un viens no tā pārstāvjiem –  LTV Sporta ziņu vadītājs Juris Valdovskis – pastāstīja, ka ir ne tikai iegūti secinājumi, bet arī izstrādāti priekšlikumi Latvijas sporta sistēmas uzlabošanai. 
Pēc mājsēdes sporta sacensības Latvijā būs «zaļajā režīmā» vai burbuļa formātā
Sporta jomā pēc mājsēdes beigām no 15. novembra visas sacensības Latvijā risināsies epidemioloģiski drošā vidē jeb ''zaļajā režīmā'', savukārt izņēmuma statusā būs starptautiski pasākumi, kas varēs notikt arī daļēji drošā vidē, bet epidemioloģiski drošā burbulī, otrdien informēja par nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija. 
Vai alga vien padara sportistu par profesionāli? Ārkārtējā situācija liek meklēt risinājumus
Ārkārtējās situācijas laikā tikai profesionāli sportisti drīkst piedalīties vietējās un starptautiskās sacensībās, kuras apstiprina par nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Tomēr profesionāla sportista statusa interpretācija kopš iepriekšējā ārkārtas stāvokļa ir mainīta, radot sarežģījumus arī augstas meistarības komandās. 
Pandēmijas ierobežojumu dēļ bērni zaudē motivāciju sportot; cieš arī veselība
Jau gandrīz divus gadus bērnu un jauniešu sports Latvijā ir ļoti neritmisks un pakļauts dažādiem treniņu norises ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas dēļ. Visvairāk tas ietekmē iekštelpu sporta veidu treniņu, jo, piemēram, visu pagājušo ziemu kā basketbolistiem, tā futbolistiem, hokejistiem un vieglatlētiem nācās trenēties zem klajas debess. Tas dažādus sporta veidus novirza atšķirīgās pozīcijās – kāds var pielāgoties, kādam jākoncentrējas tikai uz fiziskās sagatavotības treniņiem, novārtā atstājot tehniskos elementus.
Sportojošie bērni ierobežojumu dēļ aktīvi izmanto iespēju doties uz ārzemēm
Spēkā esošie ierobežojumi pamatīgi satricinājuši bērnu sporta sistēmas pamatus. Laikā, kad ir aizliegti jebkādi treniņi pat ārā, vecāki izmisīgi meklē iespējas bērniem turpināt sportot. Basketbola treneri Agris Galvanovskis un Kristaps Kozlovskis sarīkoja nepilnu nedēļu ilgu nometni Igaunijā, treniņu grupu nokomplektējot pāris stundās. 
Vakcinācijas aptvere Latvijas profesionālās sporta komandās – augsta vai pat maksimāla
Profesionālās Latvijas komandās sasniegts augsts pret Covid-19 vakcinēto sportistu īpatsvars, bet dažos klubos rādītājs ir pat simtprocentīgs, jo to paredz ar spēlētājiem noslēgtie līgumi. Lai izzinātu situāciju par vakcinācijas aptveri, Latvijas Televīzijas (LTV) "Sporta studija" sazinājās ar piecu Latvijas komandu pārstāvjiem.
Nometnes, sacensības un inventārs – vecāku lielākais klupšanas akmens bērnu sportā
Vislielākās izmaksas sportojošo bērnu vecākiem rada izdevumi par nometnēm, sacensībām un inventāru - valsts budžets netiek tieši novirzīts izdevumu mazināšanai šajās pozīcijās. Lielākais valsts atbalsta mehānisms bērnu sportā ir dotācijas treneru algām – aptuveni 17 miljoni eiro, kas katru gadu veido teju pusi Latvijas sporta budžeta.
Sportojošu bērnu vecāki: maksājumi skaidrā naudā bez čeka – ierasta prakse
Dažādos sporta veidos ierastā prakse prasīt nodarbībās iesaistīto bērnu vecākiem samaksu skaidrā naudā bez skaidra un saprotama pamatojuma, kā arī nereti bez darījumu apliecinošiem dokumentiem, raisa ģimenēs neapmierinātību. Vairāki sportā iesaistītu bērnu vecāki Latvijas Televīzijas Sporta redakcijai pauda satraukumu par nesaprotamiem maksājumiem.
Galvenais sporta ierēdnis: Mājsēdē izņēmums ir tikai profesionāļiem, bērnu sports – uz pauzes
Stājoties spēkā grozījumiem valdības rīkojumā par ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ, tajā paredzētie izņēmumi attiecas tikai uz sportistiem ar profesionāļa līgumu un nacionālajām izlasēm, ceturtdien Latvijas Televīzijā atgādināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Savukārt bērnu un jauniešu sportā organizētas norises klātienē ir "uz pauzes" līdz 14. novembrim.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt