Svarīgi
Sadaļas
Sports / Sporta politika
Radēvičai prasa atmaksāt prēmiju; izmaiņas noteikumos par naudas balvām sportā tikai top
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina bijušo tāllēcēju Inetu Radēviču atmaksāt valdības piešķirto prēmiju - vairāk nekā 30 tūkstošus eiro, kas pirms septiņiem gadiem tika izmaksāti par iegūtu 4. vietu 2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs. Izcīnītā vieta nu ir anulēta, jo sportiste diskvalificēta pozitīva dopinga testa dēļ. Lai gan viņa šobrīd Latvijā nedzīvo, ministrija aicina labprātīgi atmaksāt naudas balvu vai arī tā centīsies tiesiskā ceļā naudu atgūt.
Jaunu modeli sporta finansēšanā paredz ieviest 2021.gadā, pārmaiņas plāno jau nākamgad
Valsts finansējuma pārdales procesā sportā pašlaik iesaistītas daudzas organizācijas, bet ir nepieciešama lielāka caurskatāmība un vienkāršota sistēma, Latvijas Radio trešdien teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Viņš sagaida, ka jaunais modelis stāsies spēkā 2021.gadā, bet pakāpeniski pārmaiņām jāsākas jau 2020.gadā. 
Latvijas sporta organizācijas meklē kopsaucēju prioritāro sporta veidu noteikšanā
Sporta organizācijas turpina diskutēt par nostādnēm jaunajā Sporta likumā, kurā jānosaka arī prioritāri atbalstāmie sporta veidi. Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) ir izvērtējusi un iesniegusi izskatīšanai Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (Jaunā konservatīvā partija) vadītajai darba grupai priekšlikumus noteikt divus prioritāros sporta politikas virzienus – tautas sportu, ietverot bērnu un jauniešu sportu, un augstu sasniegumu sportu. 
Vrubļevskis: Informācijas trūkums Brokas lietā rada draudus ziedojumu piesaistei sporta organizācijām
Informācijas trūkums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā, kurā saistībā ar iespējamu kukuļošanu iesaistīta Latvijas Universitātes (LU) rektora vietniece Baiba Broka (VL-TB/LNNK) un uzņēmēji Guntis Rāvis un Ivars Millers, rada draudus ziedojumu piesaistei sporta organizācijām, aģentūrai LETA pauda Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.
Arbitrāžas tiesa: Noteikts hormonu līmenis - pieļaujams nosacījums startam sieviešu vieglatlētikā
Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) atzina par pamatotiem Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) iecerētos noteikumus, kas paredz sportistēm obligātu dabiska paaugstināta testosterona līmeņa samazināšanu, ja viņas vēlas startēt sieviešu konkurencē. CAS trešdien publicētajā lēmumā nosacījumi IAAF noteikumos, kas attiecas uz sportistiem ar atšķirīgu dzimumattīstību, ir atzīti diskriminējošiem, bet nepieciešamiem, pamatotiem un proporcionāliem.
Lielāko valsts atbalstu ziemas sportā paredz sešu sporta veidu Latvijas atlētiem
Lielāko valsts finanšu atbalstu ziemas sporta veidos nākamajā sezonā saņems sešu sporta veidu atlēti, kas pārstāv kamaniņu sportu, bobsleju, skeletonu, ātrslidošanu, biatlonu un daiļslidošanu, liecina Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) informācija. LOV dalībnieku sapulce trešdien izvērtēja ziemas sporta veidu sportistu sasniegumus aizvadītajā sezonā un nosauca vienības sastāvus 2019./2020.gada sezonai.
Igaunijā aicina diskutēt par dopinga lietošanas sportā kriminalizēšanu
Igaunijā varētu ieviest kriminālatbildību par dopinga lietošanu sportā, tomēr pirms lēmuma pieņemšanas nepieciešama plaša diskusija, uzklausot sporta organizāciju pārstāvjus, par valsts Tieslietu ministrijas padomnieces Annas Krūsemendas teikto otrdien vēstīja Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. 
Starptautiskā Olimpiskā komiteja: Indijai jāliedz rīkot starptautiskas sacensības
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) apturējusi sarunas par Indijas tiesībām rīkot SOK pārziņā esošas starptautiskas sacensības, kā arī mudina sporta veidu federācijas sekot tās piemēram, piektdien vēstīja aģentūra "Reuters". Indija atteica iebraukšanas vīzas diviem Pakistānas šaušanas izlases sportistiem, kuri gatavojās piedalīties olimpiskās atlases sacensībās Deli.
Olimpiskā komiteja cer uz jaunās valdības atbalstu Siguldas olimpiskajam projektam
Latvija šobrīd ir tik tuvu olimpisko spēļu sacensību sarīkošanai kā nekad iepriekš neatkarīgas valsts laikos. Jau 24. jūnijā notiks balsojums, kurā uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu kandidēs arī Stokholmas un Siguldas apvienotā kandidatūra. Zviedri vēlas Latvijas pusei uzticēt sarīkot renes sporta veidu sacensības. Lai gan kandidatūru pieteikšana sasniegusi finiša taisni, iespējami dažādi scenāriji. Stokholmas pašvaldības vadība nav sajūsmā par šo ideju, tāpat nav skaidra Latvijas jaunās valdības nostāja.
Jaunākie
Interesanti