Svarīgi
Sadaļas
Sports / Sporta politika
Francijā divas trešdaļas valsts sporta finanšu atvēlēs masu nodarbībām
Gatavojoties 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm, Francijā 2020.gadā ievērojami pieaugs sporta finansējums no valsts budžeta, kur Nacionālajai sporta aģentūrai apmēram divas trešdaļas izdevumu ieplānoti bērnu un tautas sporta aktivitātēm, pirmdien vēstīja respektablais portāls insidethegames.biz.
Latvijas ziemas sporta veidu federācijām sola labas papildu finansējuma izredzes
Ziedojumu apjoma samazināšanās dēļ Latvijas ziemas sporta veidu federācijām kļuvis problemātiski nodrošināt valsts izlašu sagatavošanos un startu starptautiskās sacensībās, tomēr situāciju varētu uzlabot papildu naudas piešķiršana no valsts budžeta. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs pirmdien Latvijas Radio teica, ir labas izredzes tikt pie papildu finansējuma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
Ar vērienīgu atklāšanu startē programmas «Sporto visa klase» sestā sezona
Plašā atklāšanas ceremonijā piektdien "Arēnā Rīga" pulcējās gandrīz 8000 dalībnieku no visas Latvijas, kas iesaistījušies programmā “Sporto visa klase”. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā programma tiks īstenota sesto sezonu, piecas reizes nedēļā sporta stundās iesaistot vairāk nekā 8300 bērnu no visiem Latvijas reģioniem.
ASV studentiem gatavo izmaiņas amatierisma noteikumos, sportisti varēs pelnīt ar reklāmu
ASV studentu sporta asociācija (NCAA) šonedēļ nobalsoja par nepieciešamību ieviest izmaiņas amatieru statusa noteikumos, kas sportistiem nodrošinās komerciālas tiesības uz sava vārda un tēla izmantošanu, vēstīja Ziemeļamerikas mediji. Izmaiņas varētu stāties spēkā 2021.gada 1.janvārī, tomēr NCAA komandu studentiem arvien būs liegts saņemt atlīdzību par dalību un rezultātiem sportā.
Sportistu naturalizācija – globalizācijas sekas
Latvijas regbija izlasē sestdienas spēlē pret Zviedriju debitēja melnādainais Anglijas spēlētājs, pievienojoties citu valsts pilsoņiem, kas pārstāvējuši kādu Latvijas valstsvienību. Pagājušajā vasarā skaļi izskanēja, ka par Latvijas pilsoni varētu kļūt ASV basketboliste Šeja Pedija, jau vairākus gadus Latvijas modernās pieccīņas pārstāvju pulku papildinājuši "jaunlatvieši” no Donbasa reģiona, naturalizēti arī vairāki Ukrainas un citu valstu futbolisti. Vai tā ir globalizācijas norma, kas jāpieņem par pašsaprotamu?
ASV Pārstāvju palāta pieņem likumu pret starptautiskām dopinga shēmām
ASV parlamenta Pārstāvju palāta pieņēma likumu, kas padara par kriminālu pārkāpumu starptautiskas dopinga afēras, ja noziedzīgās shēmas varētu ietekmēt ASV sportistu vai uzņēmumu intereses, trešdien vēstīja respektablais portāls insidthegames.biz. Lai likums stātos spēkā, tas vēl jāatbalsta Senātā un jāparaksta ASV prezidentam Donaldam Trampam.
Daugavas stadionam lūko iespējas pašam sevi uzturēt
Daugavas stadions katru gadu saņem valsts dotāciju apmēram 200 000 eiro apmērā. Tā kā stadiona labiekārtošanas projekts tiek īstenots  Eiropas Reģionālās attīstības fonda atvēlēto līdzekļu ietvaros, tad, sākoties 2023. gadam, valsts vairs nedrīkstēs sniegt ikgadējo finansiālo atbalstu.
Aizdomīgu antidopinga datu dēļ Krievijai draud nepielaišana Tokijas olimpiskajām spēlēm
Krievijai trīs nedēļu laikā jāsniedz paskaidrojumi par aizdomīgiem Maskavas antidopinga laboratorijas datiem, kas varētu izraisīt valsts delegācijas nepielaišanu 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, pirmdien vēstīja aģentūra AP. Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) sāka atbilstības izvērtēšanas procedūru, kas var izraisīt Krievijas atstādināšanu, ja tiks gūti pierādījumi datu manipulācijām.
Saeimas Sporta apakškomisija aicina paredzēt noteiktu finansējumu sacensību rīkošanai
Lai Latvijā varētu norisināties starptautiska mēroga sporta pasākumi, tiem nepieciešamais finansējums valsts budžetā jāparedz laicīgi, nevis nauda lielākoties jāņem no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vai naudas pārdalīšanas, otrdien, 17.septembrī, sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP). Apakškomisijas deputāti nolēma ar attiecīgu vēstuli vērsties Ministru kabinetā un Finanšu ministrijā.
Radēvičai prasa atmaksāt prēmiju; izmaiņas noteikumos par naudas balvām sportā tikai top
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina bijušo tāllēcēju Inetu Radēviču atmaksāt valdības piešķirto prēmiju - vairāk nekā 30 tūkstošus eiro, kas pirms septiņiem gadiem tika izmaksāti par iegūtu 4. vietu 2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs. Izcīnītā vieta nu ir anulēta, jo sportiste diskvalificēta pozitīva dopinga testa dēļ. Lai gan viņa šobrīd Latvijā nedzīvo, ministrija aicina labprātīgi atmaksāt naudas balvu vai arī tā centīsies tiesiskā ceļā naudu atgūt.
Jaunu modeli sporta finansēšanā paredz ieviest 2021.gadā, pārmaiņas plāno jau nākamgad
Valsts finansējuma pārdales procesā sportā pašlaik iesaistītas daudzas organizācijas, bet ir nepieciešama lielāka caurskatāmība un vienkāršota sistēma, Latvijas Radio trešdien teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Viņš sagaida, ka jaunais modelis stāsies spēkā 2021.gadā, bet pakāpeniski pārmaiņām jāsākas jau 2020.gadā. 
Jaunākie
Interesanti