Sports / Sporta politika
Valsts finansējuma piešķiršanu sporta federācijām aptur otro reizi, vēlreiz analizē datus
Valsts finansējuma piešķiršanu sporta federācijām aptur otro reizi, vēlreiz analizē datus
Par sporta nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau divas reizes atlikusi valsts finansējuma piešķiršanu sporta federācijām pamatdarbības nodrošināšanai. Abos gadījumos iemesls ir šaubas par federāciju iesniegtajiem datiem, pēc kuriem aprēķināts finansējums un noteikti 15 prioritārie sporta veidi, kas saņems ievērojami lielāku finansējumu.
Vienojas izstrādāt memorandu iedzīvotāju fiziskās aktivitātes veicināšanai
Vienojas izstrādāt memorandu iedzīvotāju fiziskās aktivitātes veicināšanai
Tautas sporta pārstāvji trešdien tikās ar veselības ministru Hosamu Abu Meri ("Jaunā Vienotība"), lai meklētu risinājumus, kā padarīt iedzīvotāju dzīvesveidu fiziski aktīvāku. Veselības ministrija (VM) paredz ar tautas sporta organizācijām izstrādāt kopīgu memorandu, lai rastu ceļu uz krietni augstāku fizisko aktivitāšu īpatsvaru sabiedrības ikdienā.
Latvijas sporta skolu ilgtspēja raisa jautājumus; Igaunijā un Slovēnijā sportošanu balsta īpašs fond...
Latvijas sporta skolu ilgtspēja raisa jautājumus; Igaunijā un Slovēnijā sportošanu balsta īpašs fonds
Daudzu jauno sportistu vecāku ieskatā Latvijas jaunatnes sporta sistēma joprojām ir ļoti stīva un neelastīga, jo tās mugurkaulu veido pašvaldību dibinātās sporta skolas, nevis privātie sporta klubi. Igaunija ir pārgājusi uz privāto sporta klubu sistēmu, kas paredz iespēju saņemt finanses arī no Kultūrkapitāla fonda, savukārt Slovēnijā līdzīgu sporta fondu balsta loteriju un azartspēļu nodokļi. 
Kalnu slēpotājas Ģērmanes nebijušie panākumi – pārbaudījums Latvijas sporta sistēmai
Kalnu slēpotājas Ģērmanes nebijušie panākumi – pārbaudījums Latvijas sporta sistēmai
Kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane ir kļuvusi par jauno Latvijas sporta sensāciju, 20 gadu vecumā triumfējot pasaules junioru čempionātā un iekļūstot labāko desmitniekā Pasaules kausa sacensībās. Latvija nav kalnu zeme, tāpēc ielaušanos pasaules elitē gaidīja vien retais, un viņas straujais uznāciens ir nepieredzēta situācija arī Latvijas sporta finansēšanas sistēmai.
Sporta finansējuma sadalē nepiešķir naudu Jaunatnes olimpiādei; var kavēties veterānu pabalstu izmak...
Sporta finansējuma sadalē nepiešķir naudu Jaunatnes olimpiādei; var kavēties veterānu pabalstu izmaksa
Piektdien Ministru kabinetā notika ilgi gaidītā Nacionālās sporta padomes sēde. Sporta federācijas joprojām nav saņēmušas valsts finansējumu un līdz pat piektdienai arī nezināja, kāds naudas daudzums katrai ir paredzēts. Vairāku valdības ministru klātbūtnē sporta sabiedrība tika iepazīstināta ar valsts finansējuma sadalījumu, kas tika arī apstiprināts. Tomēr tajā nav atrodams finansējums Latvijas Jaunatnes olimpiādei un sporta veterānu pabalstiem. 
Sporta federāciju finansējuma kritērijus šogad nepārskatīs, ledusrenes bažas varētu vērtēt vēlāk
Sporta federāciju finansējuma kritērijus šogad nepārskatīs, ledusrenes bažas varētu vērtēt vēlāk
Jaunie kritēriji 15 prioritāro sporta federāciju noteikšanā šogad ir labvēlīgāki sporta veidiem ar bērnu un jauniešu dalības lielu īpatsvaru, kā arī daudzu sacensību rīkotājiem, bet augstu sasniegumu ietekme valsts finansējuma aprēķinos ir samazināta. Izglītības uz zinātnes ministrijā (IZM) kritērijus pārskatīt šogad neplāno, bet pēc gada varētu izvērtēt, cik pamatotas ir ledusrenes sporta veidu bažas par finansējuma dalīšanu. 
Riteņbraucējs pret ministri: Finansējuma trūkums februārī nav sīkums
Riteņbraucējs pret ministri: Finansējuma trūkums februārī nav sīkums
Aizvadītajā nedēļā sporta sabiedrības uzmanību pievērsa Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) atklātā vēstule valsts augstākajām amatpersonām, vēršot uzmanību uz to, ka sporta veidu federācijas februāra sākumā joprojām nav saņēmušas valsts budžetā paredzēto bāzes finansējumu. Tas paredzēts, lai nodrošinātu federāciju pamatdarbību. Sekoja par nozari atbildīgās ministres Andas Čakšas ("Jaunā Vienotība") skaidrojumi, ka bažas ir pārspīlētas un situācija tiks sakārtota, bet atbildi ministrei sociālās saziņas platformā "X" veltīja viens no vadošajiem latviešu šosejas riteņbraucējiem Toms Skujiņš. Sarunā ar LSM.lv riteņbraucējs uzsvēra, ka sportistiem no svara ir katrs sīkums.
Olimpiskā komiteja sūdzas par valsts finansējuma kavēšanos, federācijām - ierasta pieredze
(papildin...
Olimpiskā komiteja sūdzas par valsts finansējuma kavēšanos, federācijām - ierasta pieredze (papildināts)
Sporta veidu federācijām nesaņemot paredzēto valsts finansējumu, nozare ir nonākusi bezprecedenta krīzes situācijā un olimpiskā gada sākumā nespēj nodrošināt sportistu dalību svarīgās sacensībās, Latvijas Radio ceturtdien teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks. Sporta federāciju pārstāvji gan atzīst, ka tāda pati situācija bija iepriekšējos gados, kad valsts finanšu dalīšanā sportam bija iesaistīta LOK. 
Jaunā Sporta likuma tapšana kavējas, finišs plānotajā laikā kļūst nesasniedzams
Jaunā Sporta likuma tapšana kavējas, finišs plānotajā laikā kļūst nesasniedzams
Kā koka nūja hokeja laukumā vai neamortizējoši apavi skrejceliņā – tā varētu nodēvēt Sporta likumu, kas izveidots pirms 22 gadiem un līdzi laikam neseko. Valdības deklarācijā noteikts līdz augusta beigām izstrādāt jaunu Sporta likumu, taču tā aprises nav pat izveidotas melnraksta formā. Praktiski neviens no likuma izstrādē iesaistītajiem netic, ka mērķi varēs sasniegt līdz nospraustā termiņa beigām.
Sporta pārvaldībā plāno apvienošanu zem Olimpiskās komitejas karoga, nozarē briest cīniņi par ietekm...
Sporta pārvaldībā plāno apvienošanu zem Olimpiskās komitejas karoga, nozarē briest cīniņi par ietekmi
Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) 2024. gads būs svarīgiem notikumiem pārbagāts – joprojām nav pieņemts lēmums par Latvijas delegācijas došanos vai nedošanos uz olimpiskajām spēlēm Parīzē, kā arī ir gaidāma visu sporta organizāciju saplūšana vienā apvienotā struktūrā zem LOK karoga. Izmaiņas pārvaldībā veicina sporta sabiedrībā cīņas par ietekmi LOK, kuras loma nozarē pieaugtu. 
Jaunākie
Interesanti