Sports / Sporta politika
Trenera gaitās Mārupē strādājis speciālists: Pašvaldībā trūkst vēlmes sporta attīstībai
Mārupes novadā savulaik netika izmantotas iespējas jauniešu iesaistīšanā sportā, ko varētu veicināt ar augstākām prasībām sporta dzīves vadītājiem un labu treneru piesaistīšanu. Arī pašlaik situācija nav uzlabojusies, ko apliecina Latvijas Televīzijas (LTV) sižets par vecāku domstarpībām ar pašvaldību par BMX treniņu organizēšanu, LTV pastāstīja Andris Vitauts Kļaviņš, kurš ilgus gadus strādājis par treneri Mārupes pagastā.
BMX braucēju vecāki un pašvaldība Mārupē konfliktē par sporta skolas nepieciešamību
Jau ilgāku laiku Mārupē domstarpības ieskauj jauniešu BMX sporta apguvi – jauno braucēju vecāki vēlas, lai pašvaldība akreditētu profesionālās ievirzes programmu vai dibinātu sporta skolu. Jauno sportistu attīstībai ir izveidotas interešu izglītības programmas jeb tā saucamie pulciņi, līdz ar to secen iet valsts dotācijas treneru algām, kas pienāktos profesionālās ievirzes jeb sporta skolu grupām.
Par dopingu sodītās Radēvičas saņemto naudas balvu jau 4 gadus neviens atdot negrasās
Novembrī aprit četri gadi kopš vieglatlētes Inetas Radēvičas dopinga provēs atrada neatļautas vielas – liktenīga izrādījās atkārtota pārbaude 2012. gadā Londonas olimpiskajās spēlēs ņemtajām analīzēm. Londonā Radēviču no bronzas medaļas šķīra nieka viens centimetrs, tomēr par izcīnīto 4. vietu viņa no valsts saņēma 28 466 latu naudas balvu. Sešus gadus pēc sacensībām rezultātu anulēja un aktuāls kļuva jautājums par naudas balvas atmaksāšanu.
Grozījumi Sporta likumā raisa jautājumus par nelojalitātes kritēriju robežām
Sporta likumā aprīļa beigās pieņemtajos grozījumos atrodami panti, kas neļauj vadošus amatus sporta federācijās ieņemt bijušajiem Valsts drošības komitejas darbiniekiem un informatoriem. Šāds regulējums raisījis diskusijas sporta sabiedrības iekšienē, vai šādas sankcijas nav novēlotas un vai nelojalitātes kritēriji nav pārlieku šauri. 
Pēc «Savicka likuma» aizliegumu dēļ sporta organizāciju vadību pamet tikai Savickis
Sporta federācijām Latvijā līdz 1. oktobrim bija dots laiks reaģēt uz aprīļa beigās pieņemtajiem grozījumiem Sporta likumā. Starp ierobežojumiem turpmāk strādāt Krievijā un Baltkrievijā bija iekļauts arī aizliegums vadošus amatus sporta federācijās turpmāk ieņemt bijušajiem Valsts drošības komitejas darbiniekiem un ziņotājiem, kā arī ārvalstu specdienestu aģentiem.
Arī Somijā bažījas par izmaksu kāpumu ledus hallēs, glābiņu saskata pašvaldību atbalstā
Energoresursu krasais cenu kāpums arī Somijā ir raisījis bažas par sporta infrastruktūras objektu turpmāko darbību, īpaši sarežģītā situācijā nonākot ledus hallēm un peldbaseiniem, vēstīja Somijas sabiedriskais medijs YLE. Somi lielākās cerības saista ar pašvaldību finanšu atbalstu, lai bērni un jaunieši varētu turpināt nodarbības, un papildus finanšu nasta nespiestu viņu vecāku plecus. 
Vācijā sadala finanses ziemas olimpiskajiem sporta veidiem, topā bobslejs un kamaniņas
Sadalot finansējumu līdz 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm, Vācijā septiņām ziemas olimpisko sporta veidu jumtorganizācijām ik gadu piešķirs 6,17 miljonus eiro, ko papildinās līdzekļi treneru darbam un organizatoriskiem izdevumiem, vēstīja Vācijas mediji. Ar brangākajām finansēm var rēķināties bobslejā un kamaniņu sportā, kur vāciešiem ir vislabākās izredzes uz olimpiskajām medaļām. 
Jaunākie
Interesanti