Svarīgi
Sadaļas
Sports / Sporta politika
Krievijas antidopinga šefs: Ar pārsūdzību riskējam tikt pilnīgi izslēgti no pasaules aprites
Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) lēmums nepiekrist Starptautiskās Antidopinga aģentūras (WADA) piespriestajam sodam un lēmums prasīt lietas izskatīšanu Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) nozīmē vēl smagāku sankciju risku un iespēju Krievijai tikt pilnīgi izslēgtai no augstākā līmeņa starptautiskām sacensībām, par RUSADA vadītāja Jurija Ganusa teikto piektdien vēstīja aģentūra RIAN.
Krievija par atstādināšanu no sporta sacensībām vērsīsies arbitrāžas tiesā
Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) pārraudzības padome ceturtdien iepriekšparedzami nolēmusi vērsties Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), lai apstrīdētu Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) lēmumu, kas valsti uz četriem gadiem izslēdz no augstākā līmeņa starptautisko sacensību aprites, liecina aģentūras RIAN informācija.
Krievijā par vēršanos sporta arbitrāžā lems bez antidopinga aģentūras vadītāja dalības
Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) pārraudzības padome ceturtdien lems, vai vērsties Starptautiskajā sporta arbitrāžas tiesā (CAS), lai apstrīdētu Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) piespriesto sodu, kas Krieviju uz četriem gadiem izslēdz no augstākā līmeņa starptautisko sacensību aprites. Lēmuma pieņemšanā nebūs iesaistīts RUSADA ģenerāldirektors Jurijs Ganuss, kurš iepriekš apšaubīja Krievijas izredzes arbitrāžā panākt sev labvēlīgu lēmumu, vēstīja insidethegames.com.
Latvijā dāsni dala naudu par sasniegumiem sportā
Par izciliem sasniegumiem sportā valsts šogad sportistiem, treneriem un atbalsta personālam gatava izmaksāt krietni virs viena miljona eiro. Tas nav maz, ja ņemam vērā, ka tā ir pateicība par paveikto.
Krieviju soda par valsts mēroga dopingu, lietpratēji skeptiski par sankciju efektivitāti
Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) uz četriem gadiem diskvalificējusi Krieviju, aizliedzot tai piedalīties pasaules lielākajos sporta notikumos. Tiek pieļauts, ka Krievijas sportisti lielākajās sacensībās varētu piedalīties, nepārstāvot savu valsti, tomēr vairāki eksperti Latvijas Televīzijai atzina, ka nav pārliecības par piespriestā soda efektivitāti.
Bobsleja un skeletona līderi konfliktē mainītu «Daugavas» stadiona plānu dēļ
Ministru prezidents Māris Kučinskis pirms gada maijā "Daugavas" stadiona rekonstrukcijas projektu raksturoja kā patiesi labu piemēru valsts iestāžu un organizāciju spējai veiksmīgi sadarboties. Kopš stadiona attīstības plānos ierobežoto finanšu dēļ vairs nav bobslejistu iecerētās starta estakādes, situācija gan kļuvusi atšķirīga, jo Latvijas bobsleja un skeletona vadītāji nespēj rast kopīgu valodu, vainojot vienam otru egoismā, lai gan abas ledusrenes disciplīnas apvieno viena sporta veida federācija.
Soda sankciju priekšvakarā Krievija sola sadarboties antidopinga jomā
Krievijas sporta instances ir gatavas sadarboties ar starptautiskajām sporta institūcijām lietā par krāpšanos ar dopinga analīžu datiem. Par to paziņojuši Kremļa pārstāvji. Tikmēr Krievijas antidopinga aģentūras vadība ir pārliecināta, ka Starptautiskā Antidopinga aģentūra decembra sākumā nobalsos par sankciju ieviešanu pret Krieviju un tai turpmākos četrus gadus tiks aizliegts piedalīties pasaules līmeņa sporta pasākumos, tostarp olimpiskajās spēlēs.
Antidopinga uzraugs: Krieviju gaida nopietns sods
Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) gatavojas pieņemt nopietnas sankcijas pret Krievijas sportu, bet, kādas tieši tās būs, kļūs zināms 9.decembrī, aģentūrai TASS teica Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) ģenerāldirektors Jurijs Ganuss.
Pasaules Antidopinga aģentūra vēlas pagarināt sankcijas pret Krieviju
Pasaules antidopinga aģentūras Atbilstības pārbaudes komiteja aicinājusi atzīt Krievijas Antidopinga aģentūru par neatbilstošu noteikumiem, tādējādi pagarinot sankcijas pret lielvalsti. Gadījumā, ja Pasaules antidopinga aģentūras vadība pieņems lēmumu realizēt rekomendācijas, Krievijai, visticamāk, nāksies izlaist nākamā gada vasaras Olimpiādi Tokijā. Tikmēr no amata sestdien atkāpies Krievijas Vieglatlētikas federācijas prezidents.
Sporta stipendijas saņem 21 sporta veida pārstāvji
Latvijas Sporta federāciju padomes valde apstiprinājusi sporta stipendijas ieguvējus 2019./2020. studiju gadam. Komisija bija saņēmusi 66 studējošo sportistu pieteikumus, stipendija piešķirta 41 pretendentam.
Starp sporta biedrībām politiķi visvairāk redzami Basketbola savienībā un LOK
Politiķi ir bieži izvēlētas figūras sporta organizāciju vadībā, un no vadošajām sporta organizācijām visvairāk politiķu ir redzami Latvijas Basketbola savienības, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadībā, izpētījis Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Šobrīd dažādu vadošu sporta biedrību galvgalī vien – atzītajās federācijās, Latvijas Sporta federāciju padomē (LSFP) un LOK – atrodas vairāk nekā 30 esošo un bijušo politiķu. Daži no viņiem atrodas vienlaikus vairāku sporta organizāciju spicē.
Jaunākie
Interesanti