Pasaules Veselības organizācijā aicina neizvirzīt sportistus vakcinēšanas priekšplānā

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) un Tokijas olimpisko spēļu rīkotāju padomdevēji Pasaules Veselības organizācijā (PVO) sportistu prioritāru vakcinēšanu neuzskata par vēlamu risinājumu sporta foruma sarīkošanai, vēstīja aģentūra AFP. 

PVO ārkārtas situāciju eksperts Maiks Raiens otrdien žurnālistiem Ženēvā teica, ka vakcīnu pret Covid-19 resursi ir pārāk trūcīgi, lai sportistus izvirzītu rindas priekšgalā. 

"Mums jārēķinās ar realitāti pašreizējā situācijā," teica Raiens. "Pašlaik vakcīnu nepietiek pat visvairāk apdraudētajiem. Mums jāsaskaras ar globāla mēroga krīzi, kurā pieeja vakcīnai pirmkārt jānodrošina veselības darbiniekiem priekšējās līnijās, vecākiem un vairāk apdraudētiem cilvēkiem."

SOK iepriekš vēstīja, ka iestājas par sportistu vakcinēšanu, kas nav obligāta. Savukārt SOK prezidents Tomass Bahs apgalvoja, ka vakcinēšana nebūs obligāts priekšnoteikums sportistu dalībai Tokijas spēlēs.  SOK otrdien gan aicināja nacionālās olimpiskās komitejas sazināties ar savu valstu valdību, lai atbilstoši vietējām imunizācijas programmām Tokijas spēļu dalībniekus vakcinētu pirms došanās uz Japānu. 

Kārlis Lejnieks par gatavošanos Tokijas olimpiskajām spēlēmLatvijas Radio Ziņu dienests

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks otrdien Latvijas Radio pastāstīja, ka LOK kopā ar Latvijas Olimpisko vienību ir informējusi Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Veselības ministriju par kandidātiem uz dalību olimpiskajās spēlēs.

LOK apzinās, ka vakcinēšanā prioritāras ir citas lielākam riskam pakļautas grupas, bet sportistu kārta varētu pienākt vēlāk, kad  vakcinēs, piemēram, kultūras darbiniekus, paskaidroja Lejnieks. Turklāt līdz Tokijas spēlēm vēl ir pusgads, tādēļ sagaidāms, ka uzlabosies arī vakcinēšanas iespējas. 

Par Tokijas olimpiskajām spēlēm LOK paļaujas uz informāciju no trijiem avotiem – Japānas valdības, spēļu rīcības komitejas un SOK.

Tā kā visi trīs vēsta, ka olimpiskās spēles notiks, ir jāturpina gatavoties, piebilda Lejnieks. 

Tikmēr Francijas Olimpiskās komitejas prezidents Denī Maselja ir pārliecināts, ka vakcinācija būs izšķirošs faktors Tokijas spēļu sarīkošanai. Nevakcinētiem sportistiem Maselja prognozēja īpaši sarežģītus apstākļus ar divu nedēļu karantīnu Japānā un vairākkārtēju testēšanu ik dienu. Viņaprāt, SOK prezidents vakcinēšanu par obligātu nevar nosaukt juridisku apsvērumu dēļ. 

Francijas Olimpiskās komitejas prezidents gan uzskata, ka vasarā vakcīnas būs vienkāršāk pieejamas un tas ļaus izvairīties no ētiskas dilemmas prioritāšu izvērtēšanā. Tokijas olimpiskās spēles ir paredzētas no 23. jūlija līdz 8. augustam.

Japānā masu vakcinēšanu plāno sākt tikai maijā un Covid-19 kontekstā bažas raisa populācijas vecuma struktūra, jo ceturtdaļa iedzīvotāju ir pārsnieguši 65 gadu slieksni. Japānas valdības mediju pārstāvis Kacunobu Kato iepriekš janvārī teica, ka rīcības plāns paredz drošu olimpisko spēļu aizvadīšanu bez vakcinēšanas nosacījuma. 

Tokijas olimpisko spēļu jautājumus trešdien skatīs SOK izpildkomitejā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt