Ogrē atklātā klinšu kāpšanas siena šobrīd ir Baltijā vērienīgākā, un klinšu kāpšanas trases garums sasniedz pat 20 metrus. "Klinšu mums nav, bet tagad ir siena," – tā par nedēļas nogalē jaunatklāto profesionālo klinšu kāpšanas sienu "ReTV" pastāstīja apmeklētāji.
Patīkama vēsts maijā pienāca no Krievijas, kur Edvards Gruzītis Eiropas jauniešu čempionātā kāpšanas sportā izcīnīja sudraba medaļu. Latvijas jaunie kāpēji gatavojas 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm un centīsies iekļūt olimpiešu vidū, ko Latvijas Alpīnistu savienības prezidents Normunds Reinbergs uzskata par sasniedzamu mērķi.
Kāpšanas sports ir viens no četriem jaunajiem sporta veidiem, kam olimpiskā debija būs jau Tokijas spēlēs. Ogrē ir iecere izveidot Latvijā lielāko profesionālo kāpšanas sienu nefunkcionējošā pilsētas ūdenstornī. Kā skaidro Latvijas Alpīnistu savienība, objekts pavērs iespējas organizēt augsta līmeņa sacensības arī Latvijā.
Kaspars un Santa Vilki ir divu mazu bērnu – Edvarda (3) un Martas (1,5) – vecāki, kurus spēcīgi vieno kopīga aizraušanās – kāpšanas sports. Abi ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas absolventi, treneri, arī medaļām un uzvaras kausiem bagāti sportisti. Paralēli tam, ka pēdējos gados ģimenē ienākušas atvases, viņi pašu spēkiem un ģimenes atbalstīti, uzcēluši savu sapņu māju – katrs centimetrs šeit pašu izdomāts, katrs ķieģelis pašu mūrēts.
Vasarā Tokijā pilnvērtīga debija olimpiskajās spēlēs būs kāpšanas sportam, kas arī Latvijā vairākās desmitgadēs no dzīvesstila nodarbošanās izaudzis par konkurētspējīgu sporta veidu, it īpaši piesaistot jauno paaudzi. Japānā olimpiskās sacensības vēl risināsies bez latviešiem, bet jauniešu jau sasniegtie rezultāti stiprina pārliecību, ka četrus gadus vēlāk Parīzē sarkanbaltsarkanais karogs līdzās olimpiskajiem apļiem plīvos arī pie kāpšanas sienām, LSM.lv pastāstīja kāpšanas sporta trenere Santa Vilka.